Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Експерти почали дезактивацію "Новачка" в будинку Скрипалів у Солсбері – ЗМІ

Процедура може розтягнутися на кілька місяців.

Фахівці з ліквідації наслідків хімічного забруднення розпочали дезінфекцію в будинку постраждалих від отруєння Скрипалів у Солсбері. За даними The Guardian, там працюватимуть як військові, так і цивільні спеціалісти.

Процес може розтягтися від кількох тижнів до кількох місяців. Експерти кажуть, що працюватимуть у захисних костюмах. Ретельне знезараження приміщення передбачає вивезення небезпечних меблів та елементів інтер’єру. Їх планують акуратно переносити до спеціального транспорту.

ВідеоУ пошуках слідів "Новачка" експерти з хімічної зброї перевіряють громадські місця у Солсбері

До вбиралень у пошуках "Новачка". Британська поліція прочісує всі можливі громадські місця, де могла залишитися російська смертельна отрута. Експерти у костюмах хімзахисту вже дослідили туалети у парку Солсбері і взяли проби з усіх лавок. За версією слідства, саме у цьому парку - у місті, де навесні намагалися занапастити колишнього агента ГРУ Сергія Скрипаля та його доньку, побувала перед отруєнням британська пара із сусіднього містечка. 

У пошуках слідів "Новачка" експерти з хімічної зброї перевіряють громадські місця у Солсбері

За даними ЗМІ, програма знешкодження наслідків використання "Новачка" включає в себе підготовчі роботи, перенесення забруднених поверхонь до спеціального контейнера, фінальне дослідження приміщення на наявність небезпечних речовин.  

Роботу контролюватиме державний департамент з питань навколишнього середовища, продовольства та сільських територій. Сусіди Скрипалів, котрим раніше було рекомендовано залишити свої помешкання на час робіт, вирішили все ж лишитися вдома.

Як повідомлялося, дози застосованого в британському Солсбері нервово-паралітичного агента "Новачок" вистачило б для вбивства чотирьох тисяч осіб. Про це розповіли джерела в галузі британської безпеки виданню The Times. За їхніми словами, речовина, яку знайшли слідчі в Еймсбері у флаконі з-під парфумів, була 100-відсотковим "Новачком". Цей нервово-паралітичний агент є у 5-8 разів токсичнішим за створену на основі амітону минулого століття у Британії отруту VX. Таким чином, концентрації "Новачка" у флаконі було достатньо, щоб заподіяти "величезну кількість жертв".

Залиште свій коментар

Вибір редакції