В рекламних зображення Олімпіади в Сочі розгледіли нацистську символіку

У зображеннях побачили натяк на образи з фільмів про мітинг нацистської партії.

Реклама Олімпіади 2014
У рекламній кампанії житлового комплексу "Горки-Місто" в Сочі, де під час зимової Олімпіади-2014 року будуть жити журналісти, критики виявили нацистську естетику.

Як пише британська газета The Guardian, спостерігачів збентежили фігури синьооких світловолосих спортсменів, які нагадують зображення істинних арійців, поширені в пропагандистському мистецтві Третього рейху. Тенденція була названа неогітлерізмом, а образи "фашистськими".

Крім того, в зображеннях побачили натяк на образи з фільмів Лені Ріфеншталь, що створила знаменитий фільм "Тріумф волі" про мітинг нацистської партії в Нюрнберзі в 1934 році і знімала Олімпійські ігри в Берліні в 1936 році.

Як зазначила історик мистецтва Катерина Дьоготь, безсумнівно, представники дизайнерської фірми, надихалися нацистським мистецтвом. The Guardian відзначає, що компанія використовує свастику в якості одного зі своїх мережевих банерів.

Як вважає Дьоготь, робота з нацистською естетикою сама по собі не ганебна, проте в даному випадку йдеться про "комерційний проект,що відкрито експлуатує потенційну привабливість, яку багатії знаходять у нацистській стилістиці".

З приводу цього висловилися і у президента РФ Дмитра Мєдвєдєва. Радник Мєдвєдєва з прав людини Михайло Федотов вважає тривожним фактом, що до проекту залучили компанію, яка у творчості використовує "ігри з нацистськими символами".

Креативний директор проекту "Горки-Місто" Дмитро Лещинський, у свою чергу, вважає, що завданням критиків є будь-якими способами дискредитувати проект. На його думку, "справжнім фашизмом" можна вважати не використання нацистської естетики, а обливання брудом реклами, яка "виділяється серед сірої маси".

Читайте також:

У створенні нових символів України запідозрили "ветеранів Рейху"

У Росії символи України назвали "рекламою імбецилів та регресу"

Експерти: талісмани Євро-2012 — дауни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: