Експерти встановили, хто намалював незвичайний автопортрет Ван Гога

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Картину намалював Ван Гог, коли перебував у психіатричній клініці.

Експерти підтвердили автентичність автопортрета нідерландського художника Вінсента ван Гога, який належить  Норвезькому національному музею в Осло, повідомляє artnet News 

Таку заяву зробили у Музеї ван Гога в Амстердамі після проведеного масштабного дослідження. Детальні "технічні та стилістичні дослідження" показали, що картина належить пензлю художника. Ван Гог намалював власний портрет наприкінці серпня 1889 року, коли перебував у психіатричній клініці в місті Сен-Ремі на півдні Франції.

Музейники кажуть, що ця картина особлива. "До цього часу це - єдина робота, про яку відомо, що він намалював її під час психічного захворювання", - розповіли експерти.

Слід зауважити, що цю картину Музей Осло купив 1910 року, але через 60 років фахівці засумнівалися, чи дійсно її автор Ван Гог, бо історія походження полотна була невідома. Крім того, коричнево-зелені пігменти та похмура палітра здавалися незвичними для художника, який відомий своїми яскравими блюзами.

Саме тому працівники норвезького музею звернулися за допомогою до нідерландських колег з Музею Ван Гога, аби вони провели повну експертизу твору мистецтва. Експертиза тривала близько шести років. Після неї дослідники дійшли висновку, що це "безпомилково належить руці ван Гога". 

Як повідомлялося, в Амстердамі вирішили зробити безкоштовний вхідний квиток на один день на місяць до трьох музеїв  - Музею Ван Гога, Рейксмюсеуму і Національного морського музею. На думку влади, високі ціни за вхідний квиток не дозволяють жителям і гостям Амстердама (особливо тим, хто має відносно низькі доходи) відвідувати музеї, тому було ухвалене таке рішення.

Залиште свій коментар

Вибір редакції