Експерти запропонували заглушити нафтову свердловину в США атомним вибухом

Якби не міжнародна заборона на проведення ядерних вибухів, то витік нафти вже б зупинили.

Експерти повідомили, що існує можливість заглушити нафтову свердловину в Мексиканській затоці за допомогою атомного вибуху. Однак, застосувати цей варіант неможливо через міжнародну заборону на проведення ядерних вибухів, хоча з технічної точки зору це - реальний проект.

Після аварії на нафтовій платформі в Мексиканську затоку щодня виливається близько 800 тонн нафти, і влада США назвала це найбільшою екологічною катастрофою в своїй історії. Фахівці поки не можуть зупинити витік нафти, і деякі експерти почали обговорювати ідею за допомогою підземного ядерного вибуху змістити геологічні пласти і таким чином "заткнути" свердловину.

"Ядерні вибухи в світі заборонені. Але в принципі використання подібного вибуху для заглушення нафтової свердловини можливе. Однак для цього потрібно дуже ретельно продумати весь проект і найголовніше - забезпечити його повну безпеку, виключивши вихід радіоактивних продуктів в океан. В реалізації подібного проекту необхідно проявити величезну обачність ", - розповів перший заступник генерального директора "Гідроспецгеологіі", заслужений геолог Росії Марк Глинський.

За словами Глинського, ще один шлях заглушити свердловину - буріння похилої свердловини до аварійного ствола для подальшого відкачування по ній нафти. Однак цей спосіб займе значний час і немає досвіду подібних операцій на глибині близько 1,5 кілометра.

Відзначимо, що ядерний вибух для заглушення аварійного газового фонтану на свердловині використовували колись в СРСР, зокрема в Україні. Правда, через близькість населених пунктів використовували малопотужний ядерний заряд - менше 4 кілотонн.

Читайте також:

Зупинити поширення нафтової плями в Мексиканській затоці не вдається

British Petroleum оплатить всі витрати з ліквідації нафтової плями в Мексиканській затоці

Катастрофа у Мексиканській затоці стала для американців "нафтовим Чорнобилем"

ВідеоЕкокатастрофа в Мексиканській затоці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: