Експертиза не підтвердила смерть Доку Умарова

Генетична експертиза не підтвердила загибель Доку Умарова під час операції в Інгушетії. Крім того, експерти наголошують, що для точного встановлення може знадобитися кілька місяців.

Генетична експертиза останків убитих 28 березня під час операції в Інгушетії бойовиків, серед яких, як передбачається, міг бути і лідер кавказького підпілля Доку Умаров, поки не підтверджує його ліквідацію.

Джерело в одній з російських спецслужб заявило, що питання про ліквідацію Умарова залишиться без відповіді ще кілька місяців.

"На даний момент експертиза генетичного матеріалу не підтвердила наявність останків Доку Умарова серед обстежених. Для того, щоб поставити крапку в експертизі та однозначно заявити, чи був серед знищених Умаров, буде потрібно додатковий час, це може бути і кілька місяців", - сказало джерело.

Проте для самого підпілля це питання вже давно вирішене. Напередодні на кавказьку радіостанцію "Свобода" зателефонував чоловік і назвався Доку Умаровим.

Відомо, що радіостанція випустила в ефір запис цієї розмови. Чоловік, який представився Умаровим, говорив по-чеченськи. Він повідомив, що російські спецслужби дарма сподіваються знайти його серед убитих.

Ще раніше на сайті "Кавказ-центр" з'явилася заява про те, що Умаров живий і навіть не поранений. Бойовики підтвердили загибель лише його найближчого соратника.

28 березня в результаті точкового удару ВПС і наземної операції силовики знищили базу бойовиків, на якій готували терористів-смертників, зокрема для терактів в Північній Осетії та Інгушетії.

У ході операції, за даними Національного антитерористичного комітету, були затримані двоє учасників теракту в московському аеропорту "Домодєдово", який забрав 37 життів. Ще 17 бойовиків були знищені.

29 березня джерело в силових структурах Північно-Кавказького федерального округу повідомило, що серед знищених бойовиків міг бути хтось з ватажків бандформувань, в тому числі і Умаров, проте остаточні висновки можна буде зробити по завершенні необхідних експертиз.

Ватажок бойовиків Доку Умаров причетний до безлічі злочинів. Він, зокрема, взяв на себе відповідальність за вибухи в московському метро 2010 року і теракт в Домодєдово, що стався у січні 2011 року.

11 березня 2011 комітет РБ ООН ухвалив рішення про включення Умарова в свій консолідований список найнебезпечніших терористів світу. Відповідно до рішення, держави-члени ООН зобов'язані невідкладно ввести відносно Умарова режим санкцій, який передбачає заморожування всіх активів.

Читайте також:

Бойовики розповіли про спасіння Умарова: він живий і навіть не поранений

В Інгушетії вбито дружину Умарова та співучасника теракту в "Домодєдово"

Розкрито деталі знищення банди Умарова: поранених добивали мінометники

Серед знищених в Інгушетії бойовиків візуально Доку Умарова не впізнали

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: