Екстрадиція Фірташа до США відкладається. Олігарх домагається повторного відкриття справи

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Австрія зможе видати олігарха не раніше кінця осені.

Український олігарх Дмитро Фірташ, якого Австрія погодилася екстрадувати до США, домагаєтья повторного відкриття справи.

Про це повідомляє "Голос Америки" із посиланням на Земельний суд Відня з кримінальних справ.

“Станом на зараз немає дати екстрадиції. Обвинувачений звернувся про відновлення справи і подав безліч документів. За австрійським процесуальним кодексом, можна надавати дозвіл на повторне відкриття справи, що й було зроблено", – розповіла речниця суду Крістіна Зальцборн.

За її словами, суду потрібен буде час для оцінки запиту Фірташа на повторне відкриття справи, оскільки захист олігарха додав нові інформацію та докази.

"Втім, рішення суду знову може бути предметом оскарження. Тому навіть після того, як судді приймуть рішення в повторно відкритій справі, я не думаю, що її буде завершено”, — повідомила речниця суду.

На уточнююче запитання, скільки часу може тривати весь процес, Крістіна Зальцборн відповіла: “Думаю, розгляд справи затягнеться довше осені. Все залежить від часу процедури повторного відкриття справи”.

Нагадаємо, 25 червня Верховний суд Австрії ухвалив рішення і дозволив екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа до США. Цим рішенням він не задовольнив апеляцію адвокатів бізнесмена, яку вони подали у грудні 2017 року. Тепер Дмитра Фірташа від екстрадиції відділяє лише підпис міністра юстиції Австрії, який має затвердити рішення. 

Як відомо, справу проти Дмитра Фірташа було відкрито ще 2013 року. Його звинувачують у наданні хабара у 18,5 мільйона доларів за отримання дозволу на видобуток титанової сировини в Індії. Готову продукцію згодом планували продавати в Америці. У 2014 році на прохання мін'юсту Сполучених Штатів його затримали у Відні. Щоправда майже одразу відпустили за рекордну для Австрії заставу у 125 мільйонів євро. Питання екстрадиції вирішувалось у судах останні 5 років і нині Верховний суд Австрії поставив крапку у цій історії. 

ВідеоАдвокати Фірташа намагаються відтермінувати його екстрадицію до США

Відповідне рішення Верховного суду підтримав австрійський Мінюст після консультацій з тамтешнім Міністерством закордонних справ. От тільки адвокати Фірташа знайшли шлях, як видворення олігарха відтермінувати. Вони подали клопотання про відновлення судового розгляду справи. Й допоки суд його не розгляне, Фірташ залишатиметься у Відні.  

Адвокати Фірташа намагаються відтермінувати його екстрадицію до США

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції