Екстрене засідання Радбезу: як світ рішуче засудив російську агресію в Керченській протоці

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там наголосили, що РФ грубо порушує міжнародне право.

26 листопада Радбез ООН зібрався на позачергове засідання через дії Росії в Азовському морі.

США, Нідерланди, Польща, Швеція та Великобританія висловили "глибоку занепокоєність" з приводу ситуації в районі Азовського моря і заявили про підтримку України.

ВідеоРадбез ООН збирається на позачергове засідання через дії Росії в Азовському морі

Засідання має розпочатися за годину. Про підготовку до нього і реакцію американців знають журналісти ТСН, які чергують під штаб-квартирою Об’єднаних націй.

Радбез ООН збирається на позачергове засідання через дії Росії в Азовському морі

Країни вимагають у Росії відновити вільний прохід через Керченську протоку і звільнити українських моряків та повернути захоплені судна.

Серед іншого, Польща та Велика Британія рішуче засудили дії Росії, назвавши їх "актом агрессії".

Париж жорстко розкритикував дії Москви, підкресливши, що їм "нема виправдання".

"Блокування судноплавства в порти України з використанням зброї є грубим порушенням міжнародного права", — наголосила представниця Швеції на Радбезі ООН.

"Порушення законного транзиту України через Керченську протоку є порушенням міжнародного права. Це зухвала поведінка, яке міжнародне співтовариство повинне засуджувати і ніколи не прийняти", - додала постпред США при ООН.

Окрім цього, країни відмовились обговорювати інцидент як "порушення кордонів Російської Федерації" - цього хотіла Росія. Бачення РФ не збіглося з точкою зору інших учасників.

Як повідомлялося, напередодні поблизу Керченської протоки російські силовики нахабно пішли на таран, обстріляли і захопили три українські судна: "Яни Капу", "Нікополь" і "Бердянськ", полонивши 23 українських моряків, серед яких є двоє тяжкопоранених. Українські судна намагалися пройти Керченську протоку і потрапити на українську базу в акваторії Азовського моря. Але росіяни, попри усі міжнародні угоди, не дозволили цього зробити.

Через агресію Росії у Керченській протоці Збройні сили України приведено у повну бойову готовність.  Парламент має розглянути пропозицію президента - згідно з пропозиціями РНБО, які Порошенко ввів у дію своїм указом, пропонувалось ввести воєнний стан від 14:00 26 листопада строком на 60 діб - до 14:00 25 січня 2019 року. Проте у телевізійному зверненні Порошенко озвучив інші відомості про положення свого указу. ТСН.ua зібрав головні відмінності президентських пропозицій - зокрема введення воєнного стану відтерміновано, а термін його дії - скорочено.

Залиште свій коментар

Вибір редакції