Еквадор намагався призначити Ассанжа дипломатом в Росію – Reuters

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Однак Велика Британія відмовилася це визнавати.

У 2017 році Еквадор призначив засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа дипломатом у Росію, однак згодом скасував своє рішення.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на отримані документи.

Однак після того, як Велика Британія відмовилась визнавати його дипломатичний імунітет, влада Еквадору скасувала це рішення.

Таким чином президент країни Ленін Морено намагався вирішити ситуацію з Ассанжом, який вже шість років переховується в посольстві Еквадору у Великій Британії, щоб уникнути арешту з боку британських правоохоронців.

У середині грудня 2017 року було видане розпорядження про "спеціальне призначення на користь Джуліана Ассанжа для того, щоб він міг виконувати функції у посольстві Еквадору в Росії".

Щоправда через кілька днів Велика Британія направила власний лист, у якому заявила, що не визнає Ассанжа дипломатом і тому на нього не розповсюджується дипломатичний імунітет. Після цього листа влада Еквадору скасувала це рішення.

Нагадаємо, що Ассанж перебуває на території посольства Еквадору з червня 2012 року, щоб уникнути екстрадиції до Швеції, де його звинувачують у злочинах на сексуальному ґрунті - за заявами двох жінок у сексуальних домаганнях та зґвалтуванні. Сам Ассанж звинувачення спростовує, говорячи про розправу.

У травні 2017 року розслідування припинили, але він все одно побоюється, що його можуть передати Вашингтону, де йому може загрожувати смертна кара через публікацію таємної інформації.

ВідеоЗасновник WikiLeaks Джуліан Ассанж став громадянином Еквадору, не відвідуючи країни

Нові співгромадяни ще й хочуть оформити для нього дипломатичний статус, аби він міг отримати недоторканність та вільно пересуватися країнами й не боятися арешту. Останні п’ять років, переховуючись від британських поліцейських, Ассанж проживав на території посольства Еквадору у Лондоні. Притулку він попросив через побоювання, що Британія може екстрадувати його до Швеції чи США.

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж став громадянином Еквадору, не відвідуючи країни

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції