Еквадор скасував надання політичного притулку Ассанжу. Його одразу ж в посольстві заарештувала британська поліція

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він жив в еквадорському посольстві майже 7 років.

Британські правоохоронці заарештували засновника сервісу WikiLeaks Джуліана Ассанжа одразу після того, як Еквадор після 7 років скасував рішення про надання йому політичного притулку.

Про це повідомляє лондонська поліція.

"Джуліан Ассанж, 47 років, сьогодні, у четвер 11 квітня, був заарештований співробітниками поліцейської служби (MPS) у посольстві Еквадору за ордером, виданим Вестмінстерським магістратним судом 29 червня 2012 року за відмову здатися у суді", - йдеться у повідомленні.

За даними самого сервісу WikiLeaks, співробітники посольства самі впустили поліцейських до будівлі, де вони і затримали Ассанжа.

Нагадаємо, Ассанж перебував  у посольстві Еквадору від 2012 року. Перед цим британський суд ухвалив рішення про його екстрадицію до Швеції, де Ассанжа звинувачували у злочинах сексуального характеру.  Швеція згодом зняла звинувачення з Джуліана Ассанжа, проте в Британії його все ще вважають винним у порушенні умов умовно-дострокового звільнення.

Засновник WikiLeaks вважає, що справа проти нього сфабрикована і побоюється, що його екстрадують до США, де йому загрожує довічне ув'язнення за публікацію в WikiLeaks секретних документів американського уряду. Раніше Америка оголосила Ассанжа ворогом держави нарівні з "Аль-Каїдою" і "Талібаном".

ВідеоЗасновник WikiLeaks Джуліан Ассанж став громадянином Еквадору, не відвідуючи країни

Нові співгромадяни ще й хочуть оформити для нього дипломатичний статус, аби він міг отримати недоторканність та вільно пересуватися країнами й не боятися арешту. Останні п’ять років, переховуючись від британських поліцейських, Ассанж проживав на території посольства Еквадору у Лондоні. Притулку він попросив через побоювання, що Британія може екстрадувати його до Швеції чи США.

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж став громадянином Еквадору, не відвідуючи країни

Залиште свій коментар

Вибір редакції