Еквадор запропонував притулок засновнику WikiLeaks

Еквадор готовий надати притулок Джуліану Ассанжу, щоб він міг вільно продовжувати свою діяльність.

Еквадор готовий надати притулок засновнику Wikileaks Джуліану Ассанжу. Як заявив заступник глави МЗС Еквадору Кінтто Лукас, його країна готова прийняти Ассанжа "без будь-яких умов".

"Ми запрошуємо Ассанжа в Еквадор, щоб він зміг вільно поширювати наявну у нього інформацію, причому не тільки через Інтернет, а й через інші публічні джерела", - підкреслив Лукас. Про реакцію засновника Wikileaks на пропозицію влади Еквадору поки нічого не відомо.

Австралієць Джуліан Ассанж в середині листопада 2010 року був оголошений в міжнародний розшук правоохоронними органами Швеції в рамках розслідуваної відносно нього з серпня 2010 року кримінальної справи про сексуальні домагання до двох жінок.

Сам Ассанж висунуті звинувачення категорично заперечує, вважаючи, що справа була сфабрикована з метою дискредитувати WikiLeaks. Початок розслідування, вказує Ассанж, було приурочено до публікації WikiLeaks десятків тисяч секретних документів Пентагону про військову операцію в Афганістані.

У жовтні WikiLeaks опублікував так зване "іракське досьє" - близько 400 тисяч документів про збройний конфлікт у цій країні, а в кінці листопада - листування американських дипломатів. У зв'язку з появою у відкритому доступі документів з дипломатичної пошти, частина з яких носить гриф "таємно", американські правоохоронні органи почали кримінальне розслідування. Однак поки в США жодні звинувачення проти Ассанжа не висунуті.

Про місцезнаходження Джуліана Ассанжа зараз точно не відомо, повідомлялося лише, що в середині листопада, коли Швеція видала міжнародний ордер на його арешт, засновник WikiLeaks був у Великобританії. До того, як стати фігурантом кримінальної справи, Ассанж намагався отримати посвідку на проживання і право на роботу у Швеції, на території якої розташовувалися сервера WikiLeaks.

Читайте також:

Документи Wikileaks довели зв'язок RosUkrEnergo з російською мафією

Wikileaks: Луценку наказували заарештувати соратників Тимошенко

Італія назвала публікації WikiLeaks 11 вересня для світової дипломатії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: