Екзіт-пол: ірландці схвалили Лісабонський договір

Офіційний підрахунок голосів розпочнеться 3 жовтня вранці, а результати референдуму, як очікується, будуть оголошені вже вдень.

Більшість ірландців проголосували за схвалення Лісабонського договору про реформування діяльності Європейського Союзу на повторному референдумі 2 жовтня.

Про це свідчать результати неофіційних опитувань на виході з дільниць для голосування (exit polls).

Офіційних опитувань ірландські та зарубіжні ЗМІ цього разу не проводили, однак неофіційні підрахунки свідчать про перевагу прихильників євроінтеграції.

"Поки exit polls явно свідчать про перевагу тих, хто проголосував" за ", особливо в робочих міських районах, де минулого разу були сильні позиції тих, хто був" проти ", - заявив журналістам представник правлячої ірландської партії Фіенна Фоїл.

Офіційний підрахунок голосів розпочнеться 3 жовтня вранці, а результати референдуму, як очікується, будуть оголошені вже вдень.

Ірландія погодилася провести повторний референдум після того, як лідери ЄС у червні цього року надали країні політичні гарантії, що у разі схвалення на повторному референдумі Лісабонського договору його вступ у силу не буде пов'язане для країни з вимогою легалізації абортів, скасування пільгового податкового режиму і відмови від військового нейтралітету, а також з позбавленням крісла в Єврокомісії.

Перший референдум пройшов півтора роки тому, тоді більшість ірландців висловилися проти прийняття договору, що поставило розвиток Євросоюзу в глухий кут - для того, щоб документ набув чинності, його повинні ратифікувати всі 27 країн-членів ЄС.

Лісабонський договір (Treaty of Lisbon) був підписаний лідерами країн Євросоюзу в Португалії у грудні 2007 року. Він передбачає ряд інституційних реформ Євросоюзу, включаючи введення посади президента ЄС.

Щоб договір набув чинності, необхідне схвалення документа всіма державами ЄС. Ірландія - єдина країна Євросоюзу, де новий договір повинен був пройти через схвалення на всенародному референдумі. В інших країнах його ратифікували парламенти.

Читайте також:

Президент Польщі не підпише Лісабонський договір

Італія підтримала Лісабонський договір

Без Лісабонського договору не буде розширення ЄС

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: