Емірат Дубаї на межі дефолту

Найбільша державна компанія емірату Dubai World оголосила про припинення платежів за боргами на термін у шість місяців.

Емірат Дубаї, другий за величиною і багатством в Об'єднаних арабських еміратах, опинився на межі дефолту після того, як найбільша державна компанія емірату Dubai World напередодні оголосила про припинення платежів за боргами на термін у шість місяців. Серед постраждалих Бред Пітт і Анджеліна Джолі, Девід і Вікторія Бекхем, Майкл Оуен, Міхаель Шумахер і покійний Майкл Джексон.

Державний борг Дубаї становить близько 80 млрд доларів, з яких 22 млрд припадають на борги холдингу Dubai World, очолюваного спадкоємцем престолу Султаном Ахмедом бін Сулайемом. Холдинг, серед іншого, володіє міжнародним оператором морських портів DP World, британською компанією морських перевезень P&O, будівельною компанією Nakheel та інвестиційною компанією Istithmar.

Відразу після публікації інформацію про заморожування виплат за боргами Dubai World міжнародні рейтингові компанії S&P і Moody's оголосили про різке зниження кредитних рейтингів емірату Дубаї і всіх пов'язаних з ним структур. Як результат, на Лондонській біржі вартість обслуговування п'ятирічного боргового зобов'язання емірату Дубаї в 10 млн доларів зросла з 360 тисяч доларів за рік до 460 тисяч доларів за рік.

В наступному місяці емірат повинен буде погасити облігації на суму в 4,3 млрд доларів, а в першому кварталі 2010 року закінчується термін боргових зобов'язань на суму в 4,9 млрд доларів. Криза вплинула і на боргові облігації інших еміратів федерації, включаючи найбагатший з них - Абу-Дабі.

Причиною фінансових проблем Dubai World став колапс ринку нерухомості в ОАЕ, ціни на якому впали за півроку на 50%. Уряд емірату оголосив про реструктуризацію холдингу та його боргів, яка проходитиме під керівництвом міжнародної консалтингової компанії Deloitte. При цьому керівні співробітники компанії, включаючи принца, продовжать залишатися на своїх посадах.

Одним із проектів, по яких криза завдала найбільш серйозний удар, став один з майбутніх символів емірату - рукотворні Пальмові острови, які повинні були стати одним з найбільш елітних курортів світу. На островах повинні були звести близько 100 готелів, а також приватні вілли.

Серед покупців будинків на першому острові - Пальма Джумейра, які втратили значні суми в результаті кризи, можна знайти імена таких зірок, як Бред Пітт і Анджеліна Джолі, Девід і Вікторія Бекхем, Майкл Оуен, Міхаель Шумахер і покійний Майкл Джексон. Вартість придбаних ними будинків падає в останні місяці зі швидкістю до 150 тисяч доларів на місяць.

Читайте також:

Міжнародний авіасалон у Дубаї

Перше в країнах Перської затоки метро відкрилося в Дубаї

Будівництво найвищого у світі хмарочоса зупинили через кризу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: