Емісар сепаратистів Закаєв проводить переговори з владою Чечні

За даними ЗМІ, зустріч емісара чеченських сепаратистів Ахмеда Закаєва та спікера парламенту Чечні "схвалена Москвою".

В Норвегії проходять переговори емісара чеченських сепаратистів Ахмеда Закаєва, оголошеного Росією в міжнародний розшук за тероризм, зі спікером парламенту Чечні Дуквахою Абдурахмановим.

"Ця зустріч визначна тим, що її схвалив Рамзан Кадиров. Отже, її схвалили в Москві", - повідомляє агентство AFP з посиланням на учасника зустрічі Айвара Амудсена, директора організації "Форум за мир в Чечні".

За даними Амудсена, переговори між Закаєвим і Абдурахмановим почалися на поточному тижні і триватимуть в четвер, 2 липня, в Осло. Але він відмовився назвати точне місце проведення зустрічі.

Наголошується, що зустріч проходить в "позитивній і конструктивній обстановці". Амудсен повідомив, що на переговорах йде мова про "довгострокові перспективи стабільності в Чечні".

Ахмед Закаєв в 2007 році був обраний прем'єром самопроголошеної республіки Ічкерія. З 2003 року постійно проживає в Лондоні.

У Росії його звинувачують в збройному заколоті та організації незаконних банд-формувань. Також Закаєв фігурує як обвинувачений у справі про теракт на Дубровці.

Російська влада кілька разів безуспішно домагалася його екстрадиції з Великобританії, де Ахмед Закаєв отримав політичний притулок.

27 червня 2009 року, через декілька днів після замаху на президента Інгушетії Юнус-бека Євкурова, чеченський президент Рамзан Кадиров пообіцяв знищити всіх бойовиків на території Чечні протягом місяця.

Кажучи про Закаєва, Кадиров тоді зазначив, що у емісара чеченських сепаратистів "ще час є подумати". Президент Чечні особливо підкреслив, що Закаєв йому був потрібний "для політичної нормалізації обстановки в республіці".

Читайте також:

Мєдвєдєв зажадав від спецслужб "не церемонитися з бандитами"

Amnesty засуджує "верховенство беззаконня" на Північному Кавказі

Вбито помічника віце-прем’єра Чечні

У Чечні знову ввели режим контртерористичної операції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: