Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Енігма — це ціла родина електромеханічних роторних машин, що застосовувалися з 20-х років XX століття.

Шифрувальну машину часів Другої світової війни представили серед інших пам'ятних арсеналів військового часу в аукціонному домі в Бухаресті, що в Румунії.

Фото шифрувальної машини представило Reuters.

Енігма — типовий представник класу так званих дискових шифрувальних машин, оскільки основою її механізму є диски з 26-ма перепайками. Перші згадки про Енігму відносяться до 1918 року. Використовувалася для шифрування і дешифрування секретних повідомлень. Точніше, Енігма — це ціла родина електромеханічних роторних машин, що застосовувалися з 20-х років XX століття.

Енігма використовувалася в комерційних цілях, а також у військових і державних службах в багатьох країнах світу, але найбільшого поширення набула в нацистській Німеччині під час Другої світової війни. Саме Енігма вермахту (Wehrmacht Enigma) — німецька військова модель — найчастіше є предметом дискусій.

Нагадаємо, що у 2013 році Єлизавета II посмертно помилувала математика Алана Тьюрінга, якого було засуджено у 1952 році за гомосексуальність

Як відомо, розшифровувача німецького шифру Енігма піддали так званій "хімічній кастрації" та усунули від досліджень у галузі криптографії. Через два роки після цих подій він покінчив з життям.

Залиште свій коментар

Вибір редакції