Епідемія грипу в Росії "проковтує" регіони і збирає смертельний урожай. Інфографіка

Від наслідків грипу померли 107 росіян, серед них вісім дітей і чотири вагітні жінки.

Епідемія грипу та ГРВІ в Росії з кожним днем захоплює все більші території. Десятки випадків захворювання свинячим грипом, у тому числі з летальними наслідками, фіксувалися ще з кінця 2015 року.

Російські ЗМІ повідомляють про те, що карантин оголошено у деяких регіонах федерації, проте згідно зібраним ТСН.uа даним, карантинні обмеження різного ступеня були введені вже у більше ніж 60 російських областях, краях і автономіях.

Глава МОЗ РФ Вероніка Скворцова зазначила, що епідпоріг захворюваності перевищено у 47 регіонах, і охарактеризувала епідемію як середньої інтенсивності. Однак число летальних випадків від ускладнень, викликаних грипом, зростає. Станом на 27 січня від наслідків грипу померли 107 осіб, серед них вісім дітей і чотири вагітні жінки.

МОЗ РФ не надає точних даних про регіони, де загинули люди. В інфографіці відображені випадки смертей, про які писали російські ЗМІ.

В основному смертельні випадки наступали саме через свинячий грип. "Потрібно сказати, що в різних регіонах частка свинячого грипу (AH1N1) становить від 75% до 95%, а решта два штами, які теж присутні, - це AH3N2 та грип B", - повідомила Скворцова.

Повний карантин - із закриттям усіх навчальних закладів - оголошений лише у кількох регіонах та обласних центрах. В основному місцева влада дає рекомендації закривати школи, дитсадки чи окремі класи та групи лише в тому випадку, якщо поріг захворюваності перевищив більше 20% від чисельності учнів.

Найнебезпечніша ситуація спостерігається, зокрема, у Камчатському краї, де підтверджено найбільшу кількість хворих свинячим грипом (39 випадків).

При цьому епідемія ще не досягла свого піку, який припаде на поточний і наступний тиждень. Водночас у МОЗ намагаються заспокоїти населення, наполягаючи, що причин для паніки немає. Так, Валерія Скворцова нагадала, що під час епідемії свинячого грипу в 2009 році померли 687 осіб. Глава МОЗ запевнила, що цього року вони краще підготовлені до епідемії, яка до кінця лютого повинна зійти нанівець.

Примітно також, що в поширенні епідемії на територію Росії звинувачують Україну. За словами міністра охорони здоров'я, смертельна хвороба "прийшла" до Росії не з Азії, як вважалося раніше, а зі Східної Європи, в тому числі з України. В Україні вірус дійсно збирає смертельні жнива. За даними МОЗ, грип забрав життя понад 80 українців.

Свинячий грип - гостре інфекційне захворювання, що викликається пандемічним вірусом грипу А(H1N1), який передається від свині і людини до людини як через безпосередній контакт із зараженими організмами, так і повітряно-крапельним шляхом.

Варто зазначити, що сам вірус грипу не є смертельним для людини. Але при неправильному лікуванні і пізньому зверненні до лікаря, вірус може призвести до серйозних ускладнень, наприклад, пневмонії.

Також часто призводить до неприємних наслідків те, що люди нехтують простими правилами профілактики грипу та керуються народними міфами. Про найпопулярніші помилки, які можуть коштувати життя, розповіла кореспондент ТСН Ірина Маркевич у блозі "Топ-5 головних міфів про грип".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: