Епідемія холери досягла столиці Гаїті

Холера проникла до густонаселених районів столиці Гаїті. Медики не виключають, що кількість хворих за кілька років зросте до 270 тисяч людей.

Епідемія холери досягла столиці Гаїті - міста Порт-о-Пренс. Це загрожує різким сплеском захворюваності, враховуючи, що у місті проживають 2,3 мільйона людей, причому більшість - у бідних кварталах в антисанітарних умовах.

"Хвороба досягла столичного регіону", - заявив генеральний директор департаменту охорони здоров'я Гаїті Габріель Тімоте.

За його словами, у найбільшому в Порт-о-Пренсі районі нетрів - Сіте-Солейль - зареєстровано вже 115 випадків захворювання на холеру, одна людина померла.

Ситуацію ускладнює те, що внаслідок потужного землетрусу у січні цього року 1,3 млн людей в країні залишилися без даху над головою і досі живуть у наметових таборах.

Лиха завдав Гаїті й ураган "Томас", який пройшов над островом минулого тижня. Жертвами буревію стали 20 людей, було пошкоджено до 5 тисяч осель, а близько 860 – повністю зруйновано. Через повені і зсуви у низці міст зруйновані системи питного водопостачання.

З початку виникнення епідемії три тижні тому холера поширювалася в основному в сільських районах Гаїті. Тепер вона проникла до густонаселених районів столиці країни.

Всього з початку епідемії від холери в Гаїті загинули 583 людини, а кількість зареєстрованих випадків захворювання перевищила 9 тисяч. Ймовірно, вібріон хвороби був занесений з Південної Азії миротворцями з Непалу.

"Ми очікуємо, що масштаби зараження будуть значними. Ми повинні приготуватися до значного зростання кількості випадків захворювання", - заявив Йон Андрус, заступник директора Панамериканської організації охорони здоров'я - регіонального відділення ВООЗ.

За його словами, провести вакцинацію населення Гаїті від холери неможливо – існуючі вакцини недостатньо ефективні, крім того, у влади Гаїті бракує технічних та фінансових можливостей.

Йон Андрус провів паралель між спалахом холери на Гаїті і останньої великої епідемією цієї хвороби в країнах Латинської Америки, що почалася в Перу в 1991 році. За його оцінкою, у разі, якщо епідемія на Гаїті триватиме кілька років, можна очікувати, що кількість хворих становитиме 270 тисяч людей.

Читайте також:

Жертвами урагану "Томас" на Гаїті стали 20 людей, 6 тисяч постраждали

Президент Гаїті оголосив спалах холери біологічною атакою на свою країну

Буш після рукостискання з гаїтянином витер руку об Клінтона

Жреці вуду на Гаїті після землетрусу очікують нашестя зомбі

ВідеоЕпідемія холери досягла столиці Гаїті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: