Епідемія холери вийшла за межі Гаїті

Епідемія холери, яка вирує на Гаїті, почала розповсюджуватися на сусідні країни. Таким чином вже відмічений перший випадок захворювання у Домініканській республіці.

Перший випадок холери відмічений в Домініканській Республіці, сусідній з Гаїті, де в результаті епідемії цієї хвороби померло 1000 осіб.

Згідно міністерству охорони здоров'я Гаїті, в лікарнях перебуває близько 16800 хворих на холеру.

Тим часом ООН посилила заходи безпеки після кровопролитних вуличних заворушень, що відбулися в понеділок15 листопада, в результаті яких загинули двоє гаїтян.

МОЗ Гаїті повідомив, що кількість зафіксованих смертельних випадків за неділю досягло 1034 - на 117 більше ніж офіційні дані, оголошені два дні тому. За цей же час число хворих холерою, що знаходяться в лікарнях, зросло на 2150 осіб. Випадки захворювання зафіксовані у всіх 10 провінціях Гаїті.

Згідно з даними міністерства, найсерйозніша ситуація склалася в центральній провінції Артібоніте, де від хвороби померли щонайменше 629 осіб. У столиці Порт-о-Пренсі, що сильно постраждав від січневого землетрусу, зафіксовано 38 смертельних випадків, в основному в районі нетрів Сіте Солейл.

Учасники заворушень напали на миротворців з Непалу, звинувативши їх у тому, що вони привезли з собою холеру на острів, де це захворювання спостерігається вперше за 100 років. За інформацією ООН, миротворці застрелили одну людину у великому місті Гаїті, Кап-Аїтьєн, після того як перехожий відкрив вогонь по солдатах.

Представник армії Непалу Раміндра Чхетті заявив про свої побоювання: "Ми зміцнили наші позиції і поліція Гаїті допомагає миротворцям захищатися від нападів".

Однак, за словами місцевого чиновника, молодий чоловік був застрелений у спину, а протестуючі були озброєні лише камінням.

Поліція підтвердила, що ще один молодий чоловік був застрелений під час заворушень у Кап-Аїтьєн, в результаті яких постраждали також місцеві жителі і миротворці ООН.

Демонстранти вимагають, щоб миротворці залишили територію Гаїті, і звинувачують уряд у бездіяльності перед епідемією.

Представники ООН кажуть, що немає ніяких доказів, що підтверджують звинувачення на адресу непальських військових. Проте наголошується, що холерний вібріон, що викликав епідемію на Гаїті, відповідає типу, що був поширений в Південній Азії. Командування непальської армії заявило, що результати лабораторних аналізів дозволяють відкинути звинувачення на адресу військових Непалу.

Тим не менш прояв гніву місцевого населення щодо миротворців ООН був таким масштабним, що оонівцям довелося шукати захисту у гаїтянської поліції.

Нагадаємо, епідемія холери на Гаїті почалася в другій половині жовтня 2010 року.

Читайте також:

ООН закликала терміново зібрати гроші для боротьби з холерою на Гаїті

Від холери на Гаїті померли вже понад 700 людей

Число жертв холери на Гаїті зросло до 643

Епідемія холери досягла столиці Гаїті

ВідеоЕпідемія холери вийшла за межі Гаїті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: