Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ердоган пригадав США рабовласництво і колонізацію після резолюції щодо геноциду вірмен у Туреччині

Ухвалені Вашингтоном документи в Анкарі називають антитурецькими.

Резолюції Палати представників Конгресу США щодо подій 1915 року на території сучасної Туреччини не відображають історичної правди. Так вважає президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

"Країна, чия історія заплямована актами геноциду, рабовласництва і колонізації, не має права повчати Туреччину в будь-яких питаннях", - заявив він. Ердоган також наголосив, що метою американської зовнішньої політики є запровадження санкцій особисто супроти нього. "Пропонують запровадити санкції проти мене, членів моєї сім'ї і низки міністрів", - прокоментував президент низку останніх ініціатив американських конгресменів.

"Ми цілком відкидаємо цю резолюцію, підготовлену на основі брехливих тверджень прихильників терористичної організації Фетуллаха Ґюлена. Невже США опустилися до того, що йдуть на поводу в організації Ґюлена?" - сказав Ердоган і наголосив, що Вашингтон не видає Туреччині проповідника, який "керував спробою перевороту 15 липня 2016 року", та припустив, що "Ґюлен є інструментом, який використовують за необхідності".

Фотогалерея Нагадування Ердогана про смертну кару і Гюлена: як у Туреччині відзначали річницю невдалого перевороту (16 фото)

"Ватажок терористів не принесе користі США. Можете опікати його скільки завгодно. Якщо США не екстрадують Ґюлена в Туреччину, ми більше не задовольнимо жодної вимоги американської сторони щодо видачі злочинців", - пообіцяв Ердоган. Він також додав, що запланований раніше на 13 листопада візит до США перебуває під знаком запитання. Президент Туреччини поки не прийняв остаточного рішення щодо цього.

Як повідомлялося, Палата представників США прийняла резолюцію про визнання геноциду вірменів в Османській імперії на початку ХХ століття. Документ підтримали 405 конгресменів, лише 11 були проти. Резолюція визнає геноцидом масові вбивства вірмен в Османській імперії, які відбувалися з 1915 по 1923 роки. Загалом тоді загинули півтора мільйона вірмен.

Відео США зняли санкції із Туреччини, які впровадили через військову операцію в Сирії

Економічні обмеження протримались усього 9 днів. Їх ввели через наступ турецької армії на території Сирії, де проживають курди. Американські війська були їхніми союзниками в регіоні. Однак на початку жовтня президент США наказав армії відійти. Турецька влада називає курдів терористами.  

США зняли санкції із Туреччини, які впровадили через військову операцію в Сирії

Залиште свій коментар

Вибір редакції