Ердоган заявив, що ЄС не дотримується зобов'язань угоди про біженців

Європейські лідери були нещирі з нами, - вважає турецький президент.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган вважає, що Європейський союз не виконує свою частину зобов'язань у рамках укладеної в березні угоди про біженців.

Про це пише ВВС.Russian.

Після спроби державного перевороту, яка відбулася 15 липня, подальша доля угоди, укладеної між ЄС і Туреччиною у березні, опинилася під питанням.

"Європейські лідери були нещирі з нами", - сказав президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган. Наприклад, з обіцяних 3 млрд євро, ЄС виплатив Туреччині лише символічні один-два мільйони, заявив турецький лідер.

Туреччина розмістила у себе і містить близько 2,7 млн сирійських біженців, і це, за словами Ердогана, вже обійшлося бюджету країни майже в 11 млрд євро.

"Туреччина дотримується своєї частини зобов'язань у рамках угоди про біженців", - заявив турецький лідер.

Нагадаємо, що раніше верховний представник ЄС із зовнішньої політики Федеріка Могеріні заявила, що надзвичайний стан дає турецькій владі найширші повноваження в управлінні країною. Але при цьому вони повинні поважати верховенство закону і неухильно дотримуватися права людини та основних свобод.

Лідери ЄС нагадують, що призупинення дії європейської конвенції з прав людини може бути здійснено лише у відповідності з існуючими правилами. Надзвичайний стан дає майже необмежену владу президента Ердогану.

Нагадаємо, в ніч на суботу, 16 липня, військові Туреччини здійснили спробу державного перевороту. Під час зіткнень, за останніми даними, загинули більше 260 людей.

В Генштабі заявили, що організаторами перевороту були представники ВПС і військової поліції.

Путч у Туреччині

У Туреччині призупинили дію Європейської конвенції із прав людини

Українське посольство радить нашим співвітчизникам  уникати місць проведення мітингів, не затримуватися у транспортних вузлах і завжди мати при собі документи. Турецьке МЗС ще має оприлюднити окремі рекомендації для іноземців. В уряді вже заявили, що на час надзвичайного стану - поки на три місяці - країна призупиняє на своїй території дію європейської конвенції із прав людини. Ердоган знову обіцяє повернути смертну кару для заколотників.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: