Естонія готова прийняти в'язнів Гуантанамо

Естонія, як і інші країни Євросоюзу, може прийняти в'язнів Гуантанамо.

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Пает заявив, що Естонія, як і інші країни Євросоюзу, може прийняти в'язнів Гуантанамо, яка закривається за розпорядженням нового президента США Барака Обами.

Проте, як відзначив Пает, є безліч недозволених юридичних проблем. Зокрема, Естонія вважає, що в'язні, які вирішать залишитися на території країни, повинні відповідати вимогам, на підставі яких видаються візи і посвідчення на проживання.

Як вважають експерти, велику проблему може створити єдиний безвізовий простір ЄС. Теоретично якщо одна країна відмовиться приймати в'язнів Гуантанамо, то вони зможуть в'їхати туди через територію іншої країни Шенгену.

У багатьох країнах доведеться міняти і внутрішнє законодавство - це тривалий процес, а в'язниця, за рішенням президента США, повинна закритися вже протягом цього року. Деякі в'язні Гуантанамо будуть випущені, інші продовжать свій вирок в інших в'язницях.

В понеділок на засіданні міністрів закордонних справ країн-членів ЄС була досягнута угода, що надалі питанням в'язнів Гуантанамо займеться Європейська комісія, яка виробить принципові позиції, на підставі яких кожна країна прийме конкретні рішення.


Як передбачається, з Гуантанамо будуть відпущені приблизно 60 ув'язнених, провину яких уряд США так і не зміг довести.

В'язниця Гуантанамо знаходиться в однойменній бухті на південному сході Куби. Вона була створена на території бази американських ВМС після терактів 11 вересня 2001 року.

Зараз в Гуантанамо міститься близько 250 людей, обвинувачених в тероризмі. У минулому були розкриті шокуючі порушення прав людини в Гуантанамо. Як з'ясувалося, ув'язнених принижували і катували.

Білий дім відкидає звинувачення у вживанні тортур, проте представники ЦРУ визнали, що використовують як мінімум одні тортури – імітацію утоплення.

Читайте також:
Обама підписав указ про закриття Гуантанамо
Глава Пентагону розповів про завдання США в Афганістані
Обама припинив діяльність прокуратури на Гуантанамо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: