Естонія готуватиме дипломатів для Іраку

Таким чином офіційний Таллінн робить свій внесок у відновлення Іраку після військової операції у Перській затоці.

Десять дипломатів з Іраку 3 травня прибули до Талліна, щоб пройти тритижневе навчання на курсах в Естонській дипломатичній школі.

Про це повідомляє прес-служба МЗС Естонії.

За словами глави естонського МЗС Урмаса Паета, таким чином Естонія робить свій внесок у відновлення Іраку.

"На початку поточного року Естонія завершила військову присутність в Іраку, однак ми будемо продовжувати робити свій внесок у відновлення цієї країни. В Іраку лишаються виконувати свої обов’язки троє естонських штабних офіцерів, а Естонія буде сприяти відновленню Іраку в цивільній сфері, включаючи підготовку кадрів", - сказав Пает.

Іракські дипломати будуть навчатися в Естонії в межах навчального проекту, партнерами якого є МЗС України, Молдови, Грузії, Вірменії, а також самопроголошеного Косово. Проект фінансується за рахунок бюджету МЗС Естонії з фондів розвитку і гуманітарної допомоги.

Уряд Естонії наприкінці січня вирішив припинити місію естонських військових в Іраку через відсутність офіційного прохання уряду Іраку про продовження місії.

Естонські Сили оборони приймали участь в операції в Іраку з червня 2003 року. За цей час у місії приймали участь понад 400 військових. З них двоє загинули та 18 отримали поранення.

5 років та 7 місяців участі естонських вояків у місії в Іраку обійшлися платникам податків Естонії в 200 мільйонів крон (майже 13 мільйонів євро).

Читайте також:

НАТО звинуватило Росію в порушені миру з Грузією

Колишнього прем'єра Естонії не пускають до Росії

Прибалти згадують жорстокість Сталіна

Мєдвєдєв знає, чим гарантувати енергобезпеку Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: