Естонія проти безвізового в'їзду росіян до Європи

Естонія вважає, що спочатку безвізовий режим з ЄС слід встановити країнам східного партнерства, а потім Росії.

Європа не надасть Росії право на безвізовий режим з ЄС раніше, ніж країнам програми Східного партнерства: Україні, Грузії, Молдові, Білорусії, Вірменії та Азербайджану.

Так вважає глава МЗС Естонії Урмас Пает.

"Тут політична логіка абсолютно зрозуміла: у питанні полегшення візового режиму з Росією можна і слід просуватися вперед. Але навряд чи політично доцільно вирішувати це питання з Росією швидше, ніж з країнами Східного партнерства", - сказав він.

На думку Паета, це буде несправедливо по відношенню до країн-партнерів, які мали переваги у співпраці з ЄС, а права не менші, ніж і у Росії. У зв'язку з цим він критично поставився до недавньої заяви свого італійського колеги Франко Фраттіні про те, що Росія може отримати право на безвізовий режим з ЄС вже в 2010 році.

На думку Фраттіні, у зв'язку з набуттям чинності Лісабонського договору Італія зможе провести це питання в ЄС кваліфікованою більшістю, у той час раніше треба було б досягнення консенсусу. Пает висловив думку, що у вирішенні цього питання необхідно буде домогтися згоди всіх країн Євросоюзу.

"Зовнішня політика ЄС - одна з небагатьох областей, де вимоги консенсусу залишаються в силі і після вступу Лісабонського договору", - підкреслив глава естонської дипломатії.

"Східне партнерство" є проектом, запропонованим Євросоюзом, головна мета якого - зближення ЄС з 6 країнами колишнього СРСР: Україною, Молдовою, Азербайджаном, Вірменією, Грузією та Білоруссю.

Старт цього проекту, що передбачає політичне та економічне зближення з Євросоюзом, але не передбачає можливості членства в ЄС, було дано на саміті країн-учасниць проекту в травні 2009 року в Празі.

У рамках проекту шести колишнім радянським республікам до 2013 року буде надана додаткова фінансова допомога в розмірі 350 млн євро.

"Східне партнерство" націлене на полегшення переговорів щодо створення зон вільної торгівлі, а також щодо укладання угод про партнерство і полегшення візових режимів.

Читайте також:

Туреччина готова скасувати візи для українців

Швейцарія готова відкрити кордон для українців

Порошенко планує, що ЄС скасує візи для українців до 2012 року

Естонія частково скасує візи для України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: