Естонія проведе власне розслідування захоплення Arctic Sea

Естонська поліція перевіряє причетність до захоплення російського суховантажу своїх громадян.

Поліція Естонії порушила кримінальну справу для встановлення обставин захвату суховантажа Arctic Sea з російським екіпажем.

Естонські правоохоронні органи мають намір перевірити достовірність повідомлень про причетність громадян Естонії до захвату судна.

Одночасно МЗС Естонії направив в посольство РФ в Таліні ноту, в якій міститься прохання підтвердити інформацію про те, що в захваті суховантажа підозрюють естонців.

Arctic Sea був захоплений вісьмома громадянами Естонії, Латвії і Росії; великий протичовновий корабель ВМФ РФ "Ладний" звільнив моряків без єдиного пострілу, доповів міністр оборони РФ Анатолій Сердюков Верховному головнокомандуючому, президентові РФ Дмитру Мєдвєдєву.

За словами глави військового відомства, суховантаж Arctic Sea, зниклий на початку серпня, був виявлений великим протичовновим кораблем "Ладний" в результаті скоординованих дій ВМФ і ВПС РФ. На борту російського судна знаходилися вісім чоловік - не членів екіпажа.

Він повідомив, що 24 липня до Arctic Sea в шведських територіальних водах підійшов швидкісний моторний човен, в якому знаходилися чотири громадяни Естонії, два латиші і два росіяни, які, пославшись на несправність свого човна, піднялися на борт Arctic Sea і, погрожуючи зброєю, зажадали від екіпажа беззаперечного виконання всіх їх розпоряджень. Далі судно Arctic Sea рухалося по вказаному загарбниками маршруту у бік Африки, відключивши навігаційне устаткування.

Міністр додав, що моряки "Ладного" узяли загарбників під варту. Слідчі дії із загарбниками судна в даний час продовжуються на борту "Ладного", робляться необхідні дії для доставки екіпажа на батьківщину. За словами Сердюкова, ніхто з членів екіпажа Arctic Sea не постраждав.

Читайте також:

Російські моряки затримали піратів, які захопили Arctic Sea

Суховантаж Arctic Sea знайдений і його екіпаж врятований

Викуп за Arctic Sea оцінили в півтора мільйона доларів

Португальські військові знайшли Arctic Sea у Західній Африці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: