Естонія спростувала присвоєння частини Росії на євромонетах

За словами посла Естонії в РФ, скандальне повідомлення російського омбудсмена про помилку на євромонетах не відповідає дійсності.

 Зображена на естонських монетах євро карта Естонії відповідає сучасним контурам і не захоплює частину території Росії, заявив посол Естонії в РФ Сімму Тійк.

Нагадаємо, російський омбудсмен Сергій Середенко днями направив послу Росії в Естонії Юрію Мерзлякову повідомлення про те, що зображена на новому євро карта Естонії не відповідає своїм сучасним обрисам та включає в себе частину Росії.

"Мушу вас засмутити - ця новина, хоч і гаряча в пору, коли новин немає, але вона не відповідає істині", - сказав естонський посол.

"Одного погляду на ці монети достатньо, щоб переконатися, що кордон, зображений на всіх естонських монетах, відповідає нинішньому кордону, а не довоєнному", - додав дипломат. За його словами, стара межа Естонії була зовсім інша.

"Помилка була в 2007 році, коли художник вперше зробив ескіз на конкурс естонської євромонети і зобразив цей старий кордон, але його швидко поправили", - пояснив Тійк.

Як відомо, Естонія з 1 січня 2011 року вступила в єврозону. У зв'язку з цим монетний двір Фінляндії в місті Вантаа відчеканив для Естонії 194 млн естонських євромонет різного гатунку вагою близько 600 тонн.

Зовнішній вигляд естонських євромонет був визначений ще в кінці 2004 року за підсумками всенародного голосування. Лицьова сторона монет у всіх країнах єврозони оформлена однаково, а на зворотному боці монет зображено географічний контур Естонії, напис EESTI ("Естонія") та рік випуску.

Межі Естонії на євромонетах обговорюються на різних естонських форумах, і більшість коментаторів вважають зображення карти Естонії в цілому правильним і погоджуються, що на настільки дрібному зображенні контуру країни складно дотримати всі пропорції з точністю до часток міліметра.

Невдоволення зображеною на євромонетах картою країни висловили представники народності сету, що проживають на території Естонії. На їхню думку, контур є неповним, оскільки на ньому не відображені російське місто Івангород, земля за річкою Нарова та деякі території Псковської області, які належали Естонії до Другої світової війни.

Читайте також:

На нових євро карта Естонії включила в себе частину Росії

Естонія стала першою країною колишнього СРСР, яка перейшла на євро

WikiLeaks: американці визнали, що у Естонії параноя щодо Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: