Естонія заборонила в'їзд росіянам

Майже 500 громадян РФ потрапили в "чорні списки", складені Таллінном.

Нагадаємо, що цей "чорний список" росіян, яким заборонений в'їзд в Прибалтійську країну, не перший, складений Естонією за останній рік. Після подій 27 квітня минулого року, коли в Естонії був демонтований пам'ятник Воїну-Визволителю, естонська влада заборонили в'їзд російським активістам руху, які виступали проти "посилання" Бронзового солдата з центру Талліна з площі Тинісмяги на кладовищі. Цих росіян навіть прирівняли до терористів "Аль-Каїди".

У відповідь активісти, які могли на десять років позбутися права в'їзду не тільки до Естонії, а й до Євросоюзу, склали свої "чорні списки", в які включили прибалтійських урядовців.

До речі, у п'ятницю історія Бронзового солдата одержала продовження: Талліннський окружний суд не задовольнив позов родичів радянських солдатів, похованих на Тинісмяги, про розпорядження уряду повернути Бронзового солдата на місце поховання, повідомляє естонське агентство Novosti ERR.

Апеляцію на рішення Таллінського адміністративного суду до Талліннського окружного суду подавали дочки одного із захисників Естонії, який був похований в братській могилі.

Персонами нон-грата Естонія оголосила 488 громадян РФ. Росіянам, що впали в немилість у естонських урядовців, тепер украй складно буде одержати шенгенську візу, відповідно, вони не зможуть потрапити і в країни Євросоюзу. Не виключено, що в "чорний список" потрапили прізвища захисників Бронзового солдата, якого у п'ятницю Талліннський окружний суд відмовився повернути на колишнє місце.

Представник відомства пояснила, на яких підставах складався список тих, кому заборонений в'їзд: одні з цих людей вважаються небезпечними для держави, інші приїхали в країну нелегально або їм заборонений в'їзд після видворення з Естонії. Треті потрапили в "чорний список" на підставі їх затримання естонською поліцією за порушення громадського порядку. Останнє, зокрема, стосується російських уболівальників, арештованих поліцією після футбольного матчу між Естонією і Росією в кінці березня 2007 року.

Нагадаємо, Естонія з 19 січня 2009 року посилює візовий режим з Росією.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: