Естонія заплатила 5 мільйонів доларів за помилково викрадених велосипедистів

Естонія заплатила за звільнення викрадених в березні в Лівані велосипедистів 5 мільйонів доларів.

Естонія заплатила за звільнення викрадених в березні в Лівані сімох велосипедистів 5 мільйонів доларів, повідомляє естонський тижневик Eesti Ekspress.

Спочатку інформація була отримана від джерела, близького до сил оборони Лівану, пише естонський тижневик з посиланням на незалежне французьке видання Intelligence Online, яке спеціалізується на діяльності розвідслужб.

На думку французького видання, естонські велосипедисти були викрадені помилково. "Замість них метою були громадяни якоїсь західної держави, яка має великий інтерес на Близькому Сході".

Викрадачі, пов'язані з сирійською розвідкою, сподівалися зменшити політичний тиск на Сирію з боку Заходу. Зрозумівши, що зробили помилку, вони переформулювали свої вимоги і стали вимагати великий викуп.

Як відомо, 23 березня в Лівані були викрадені семеро естонських велосипедистів. 19 квітня на інтернет-порталі Youtube з'явився відеокліп зі зверненням викрадених. Вони звернулися до прем'єр-міністра Лівану Сааду аль-Харірі, короля Саудівської Аравії Абдулли, короля Йорданії Абдулли Другого і президента Франції Ніколя Саркозі з проханням зробити все для того, щоб допомогти повернутися додому. На думку експертів, відеоролик був поміщений в Youtube в Сирії.

У березні спецслужби Лівану заарештували чотирьох осіб, причетних до викрадення.

14 липня заручники були звільнені, однак прем'єр-міністр Андрус Ансип категорично заявив, що викуп викрадачам не виплачувався і взагалі Естонія з терористами перемовин не веде. У той же час глава МЗС Урмас Пает на прес-конференції визнав, що "при звільненні заручників були витрати на спільну операцію, і вони не були маленькими". Про конкретні обставини звільнення спортсменів естонська влада до цих пір вважає за краще не розповідати.

Читайте також:

Ісламісти опублікували відеозвернення естонських заручників у Лівані

Викрадені естонські туристи зникли: влада відмовилась платити викуп

На півдні Філіппін бойовики захопили в заручники вчителів та учнів школи

У Багдаді звільнили заручників, захоплених в католицькому храмі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: