Естонські медики відмовилися лікувати жінку з підозрою на новий грип

Лікарі, до яких зверталася жінка, відмовлялися зустрічатися з нею віч-на-віч.

В Естонії лікарі відмовилися допомагати жінці, в якої підозрювали свинячий грип, і яка на початку травня повернулася з Мексики.

Кая Йікс знаходилася в Мексиці в самий пік захворювання новим грипом. Повернувшись 4 травня додому, вона відчула себе хворою. Одержавши ще в літаку інформаційний листок, який дає рекомендації на випадок появи симптомів грипу, Йікс проявила відповідальність, повідомляє газета Postimees.

"Мені було погано, була нудота, потім почалася блювота. Боліло все тіло, слабкість прикувала до ліжка і температура піднялася до 38,4 градусів", - розповіла Йікс.

Відповідно до інструкції, вона подзвонила своєму сімейному лікарю. Йікс почула у відповідь, що дана проблема не знаходиться в компетенції сімейного лікаря і дзвонити слід в "швидку допомогу". Тим часом в "швидкій допомозі" сказали, що вивчать, що робити з такими пацієнтами, і подзвонять, однак дзвінка вона так і не дочекалась.

На повторний дзвінок хворої їй сказали, що потрібно звернутися до інспекції з охорони здоров'я. В цій установі відповіли лише наступного дня і заявили, що якщо хворому стало краще, значить це не свинячий грип.

Вона зверталася і в центр інфекційних захворювань, де у неї знайшли шлунковий грип. Але після всієї цієї біганини в неї склалося враження, що ніхто з лікарів не хоче з нею зустрічатися віч-на-віч.

Більше всього хвору, за її словами, вразило, що все це відбувалося на фоні гучних заяв офіційних осіб, що в Естонії все готово до можливої появи в країні нового грипу.

Нагадаємо, за даним Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), в світі зареєстровано 8480 випадків захворювання грипом A/H1N1 в 45 країнах.

Експерти ВООЗ радять людям, які відчули недугу, відкласти поїздки в інші країни та звернутися до лікаря у випадку разі появи симптомів грипу. Організація знову заявила, що не рекомендує обмежувати пересування або закривати межі.

Нинішня епідемія грипу, яка почалася в Мексиці і США, викликана мутованим вірусом грипу А. У хворих підвищується температура, з'являються кашель, нежить, головний і м'язовий біль, в деяких випадках відзначають блювоту і діарею.

29 квітня ВООЗ підвищила рівень загрози пандемії грипу A/H1N1 з 4 до 5 за шестибальною шкалою.

Помічник гендиректора ВООЗ з питань безпеки в галузі охорони здоров'я і навколишнього середовища Кеджі Фукуда раніше заявив про те, що у разі пандемії третина населення Землі може заразитися грипом A/H1N1.

Раніше вчені неодноразово заявляли, що нинішня епідемія грипу навряд повторить пандемію "іспанки", яка в 1918-1920 роках забрала понад 20 мільйонів життів, оскільки тепер медики і епідеміологи набагато більше знають про збудника грипу і механізми поширення хвороби.

Читайте також:

У Нью-Йорку паніка: у школах знайдено свинячий грип

Мутація вірусу нового грипу робить його небезпечнішим за СНІД

В Росії відбирають добровольців, готових інфікуватися грипом A/H1N1

Фідель Кастро звинуватив Мексику в замовчуванні правди про свинячий грип

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: