Естонські націоналісти вимагають від Росії повернути "окуповані території"

Естонські націоналісти заявили, що Росія має віддати Естонії частину Псковської і Ленінградської областей.

Активісти націоналістичної естонської партії ERSP звинуватили Росію в окупації 5,2% території Естонії і зажадали повернути свої землі.

На акції біля посольства РФ у Таллінні 2 лютого, в день 90-річчя підписання Тартуського мирного договору, зібралися близько десятка людей, які тримали в руках плакати англійською мовою "Росія припини окупацію", "5,2% естонської землі окуповано" тощо. Захід проходив під охороною поліції.

Члени ERSP вважають естонськими територіями частини Псковської і Ленінградської областей Росії. На плакаті з контурною картою Естонії і Росії червоним кольором вони виділили області, які, на думку пікетників, повинні належати Естонії сьогодні, і написали "Віддайте назад Печори і Занаров'є".

Один з організаторів пікету - відомий своїми антиросійськими поглядами Тійт Мадіссон – на питання журналістів, яка кількість мешканців Естонії підтримують ці вимоги, відповів:

Акція ERSP в Таллінні
novosti.err.ee
Акція ERSP в Таллінні
"Ідеалістів і радикалів в кожній державі підтримує меншість. Але ми не дуже сумуємо. Я навіть не сподіваюся, що Росія коли-небудь поверне Естонії ці землі, але потрібно домовитися про декілька естонських селищ, які залишилися на російській території. Естонський уряд мовчить, а росіяни навіть не хочуть починати розмову про це. Тому ми незадоволені".

Нагадаємо, що 2 лютого в Естонії відзначають річницю підписання Тартуського мирного договору. Договір було укладено 2 лютого 1920 року в місті Тарту. За документом, Росія визнала незалежність Естонії і передала на її користь території на правобережжі річки Нарва і частину Печорського краю (нині Печорській район Псковської області) з містами Печори та Ізборськ.

За радянських часів межі ЕРСР були змінені. Під час відділення в 1991 році від СРСР, жодних претензій у керівників Естонії на предмет відновлення республіки у межах 1919 року не було.

Читайте також:

Прем'єр Естонії проголосив Петра I "вбивцею, катом і узурпатором"

Глава естонської армії подякував Афганістану за розвал СРСР

Росія знищить "непатріотичний" острів, який відплив до Естонії

Естонський депутат відповів на критику "pohhui, nahhui"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: