Естонського лікаря звільнили за образу російськомовного пацієнта

14-річний підліток на ім'я Дмитро звернувся до ортопеда зі скаргою на біль у нозі, пошкодженої під час падіння.

Естонський ортопед Ейкі Страусс звільнений за образу російськомовного підлітка. Про це 31 серпня повідомляє видання Delfi.

Рішення про звільнення Страусса прийняв головний лікар Іда-Вірускої центральної лікарні Кальйо Мітт. "Лікар подібною поведінкою істотно підірвав довіру до лікарні і недозволено обійшовся з паспортом громадянина Естонії. Ми не можемо дозволити цьому лікарю продовжити працювати", - заявив Мітт. Він приніс вибачення ображеному пацієнту і його батькам.

Конфлікт у Іда-Вірускої центральної лікарні міста Кохтла-Ярве виник 30 серпня. 14-річний підліток на ім'я Дмитро (його прізвище не називається) звернувся до ортопеда зі скаргою на біль у нозі, пошкодженої під час падіння. Пацієнт не зміг відповісти на питання, які Ейкі Страус ставив естонською мовою. Тоді лікар взяв естонський паспорт Дмитра і кинув його у відро для сміття. При цьому він, за словами потерпілого, заявив: "раз ти не говориш естонською, тобі такий паспорт не потрібний".

Присутня на прийомі медсестра дістала паспорт з урни і повернула його пацієнту. Повернувшись додому, підліток розповів про те, що трапилося батькам. Ті звернулися зі скаргою в поліцію. Мати Дмитра попросила співробітників лікарні показати запис відеокамери, встановленої у кабінеті лікаря. Але їй сказали, що запис включається лише під час руху об'єктів, і цього разу камера не спрацювала.

Ейкі Страусс написав у пояснювальній записці, що відстоював Закон про мову, згідно з яким знання державної мови для громадян Естонії обов'язкове. Ортопед підкреслив, що все ж таки зробив пацієнту необхідну допомогу.

За законом право на перевірку знання естонської мови має лише спеціальна мовна інспекція. Більшість мешканців міста Кохтла-Ярве є російськомовними. У 2007 році мовна інспекція погрожувала меру міста штрафом за те, що вчителі місцевих шкіл погано знають естонську. У 2009 році інспекція виявила вихователів у міському дитячому саду, які не знають естонської.

Читайте також:

Естонія частково скасує візи для України

Естонія увійшла до трійки лідерів ЄС по безробіттю

Естонія оштрафувала російського пенсіонера за відмову виїхати з країни

Естонія готуватиме дипломатів для Іраку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: