ЕТА буде вбивати

Глава МВС Іспанії попереджає про неминучі теракти з боку баскських сепаратистів.

Міністр внутрішніх справ Іспанії Альфредо Перес Рубалькаба попередив у вівторок про неминучі теракти зі сторони баскського сепаратисткою угрупування ЕТА, які відбудуться найближчим часом.

"ЕТА діятиме, щоб помститися уряду за те, що він не пішов на політичні поступки в ході нещодавніх переговорів," - сказав він, виступаючи по першому каналу Національного радіо Іспанії.

Альфредо Перес Рубалькаба
Lenta.ru
Альфредо Перес Рубалькаба переконаний: ЕТА буде мститися
Таємні переговори представників уряду з керівництвом озброєних сепаратистів по проблемі мирного врегулювання баскської проблеми проходили з вересня 2006 до травня 2007 року і не принесли жодних результатів.

"ЕТА знає, що їй не вдасться домогтися політичних поступок ні в результаті актів терору, ні в обмін на припинення цих актів," - відзначив глава іспанського МВС.

На його думку, "в теперішній час немає жодних умов для відновлення переговорів з терористичним угрупованням".

Міністр Рубалькаба також порівняв тероризм ЕТА з міжнародним тероризмом, відзначивши, що останній "є небезпечнішим, оскільки непередбачуваний і робить ставку на масове вбивство людей".

Угрупування ЕТА (Euskadi ta Askatasuna - "Баскська батьківщина і Свобода") веде з кінця 1960-х років минулого сторіччя збройну боротьбу у спробах домогтися відділення північних районів Іспанії, населених басками, і створення незалежної баскської держави, яка має включати і три "баскських" райони Півдня Франції.

З кінця 1980-х років власті Іспанії тричі вели мирні переговори з ЕТА, проте вони кожного разу закінчувалися невдачею, зважаючи на вимоги угрупування надати незалежність Країні басків в обмін на припинення збройної боротьби.

Після зриву переговорів у 1988 і в 1998 роках ЕТА активізувала свою терористичну діяльність. Її жертвами за 40 років стали більше 820 чоловік, в основному, військові, поліцейські, політики й урядовці.

Жертвами міжнародних терористів - вихідців з країн Північної Африки, які влаштували теракт в мадридських електричках 11 березня 2004 року, стали майже 200 жителів іспанської столиці.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: