Правозахисники повідомляють, що у М'янмі військові вбивають представників народу рохінджа.

Урядові сили М'янми в Ракхайні проводять операцію проти ісламських бойовиків народу рохінджа. У М'янмі представників рохінджа вважають нелегальними мігрантами з Бангладеш і відмовляють їм в отриманні громадянства.

Через операцію проти бойовиків, напади яких останнім часом почастішали, місцеві жителі тікають з районів бойових дій. Однак уряд М'янми займається евакуацією буддистів і не допомагає народу рохінджа, передає The Guardian.

ЗМІ називають дії влади щодо народу рохінджа етнічною чисткою.

Джерела в ООН кажуть, що від 25 серпня в Бангладеш тікали близько 25 тисяч представників рохінджа. Правозахисна організація Fortify Rights повідомляла про те, що армія М'янми вбиває представників цього народу. В одному з сіл, де проживали 1400 осіб, після дій армії залишилося близько 200 людей.

У неділю, 3 вересня, в різних країнах відбулися акції на підтримку мусульман-рохінджа. Так, люди вийшли на демонстрацію у Джакарті, Індонезія. Фото з місця подій опублікувало агентство Reuters.

Водночас телеканал "Дождь" повідомляє, що в центрі Москви біля посольства М'янми пройшла неузгоджена акція, на яку завітали сотні мусульман, аби підтримати народ рохінджа у М'янмі. Протестувальники скандували "Аллаху Акбар". 

Нагадаємо, 28 серпня стало відомо, що у північно-західному штаті М'янми Ракхайн на кордоні із Бангладеш спалахнуло масштабне насильство на етнічному ґрунті, внаслідок якого за кілька днів загинули більше 100 людей. 

Залиште свій коментар