EUvsDisinfo зібрав понад 120 російських фейків про MH17

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Росія намагається уникнути відповідальності за авіакатастрофу.

Європейський проєкт з боротьби з дезінформацією Росії EUvsDisinfo зафіксував понад 120 російських фейків щодо катастрофи рейса MH17, який було збито над Донбасом 2014 року.

Про це повідомляється на сайті проєкту "ЄС проти дезінформації".

"Прокремлівська дезінформація, схоже, не має меж. У російській війні з правдою жодна тема не є табу. Але навіть у цьому випадку, серед нескінченної павутини брехні і спотворень, кампанія дезінформації, пов'язана зі збитим Росією рейсом MH17 Малайзійських авіаліній - злочином, який забрав 289 невинних життів, - виділяється своєю порочністю", - йдеться у публікації.

За даними аналітиків, від 2015 року було зібрано понад 120 прокремлівських фактів дезінформації про MH17.

"Дезінформація варіюється від кричущих образ пам'яті про померлих - тверджень, що мертві тіла не виглядали "свіжими" і були завантажені на літак до його вильоту з Амстердама, - до дивовижних змов, на кшталт того, що MH17 був насправді бортом MH370, який загадковим чином зник у південній частині Тихого океану декількома місяцями раніше", - зазначає EUvsDisinfo.

На думку експертів, передусім метою прокремлівської дезінформації було звинуватити в трагедії Україну і приховати правду про російську відповідальність за неї.

"Коли це не спрацювало, перед обличчям серйозних доказів, ретельно зібраних міжнародними слідчими і незалежними журналістами, російська дезінформаційна машина звернулася до випробуваних наративів, посилаючись на русофобію (Росію демонізують, звинувачуючи в поваленні MH17), моральну перевагу (Росія не могла збити рейс MH17 через моральні вимог своєї влади), релятивізація правди (Малоймовірно, що правда про збиття MH17 буде незабаром знайдена) і зустрічні звинувачення (Слідчі мовчали після нових російських претензій щодо MH17)", - додали аналітики.

Окремо в EUvsDisinfo наголосили, що після оприлюднення міжнародною об'єднаною слідчою групою імен підозрюваних прокремлівські ЗМІ заявили, що докази слідства "засновані на брехні, а імена підозрюваних були випадковим чином взяті з соціальних мереж", а також, що тип ракети, якою був збитий літак, "використовувався тільки в Україні".

Катастрофа MH17. Інфографіка

Як повідомлялося, об’єднана слідча група офіційно висунула звинувачення у збитті рейсу MH17 над Донбасом одному із лідерів бойовиків на сході України Ігорю Гіркіну (Стрелкову), українцю, який воював за "ДНР", Леоніду Харченку ("Кріт"), російському генералу Сергію Дубинському ("Хмурий") та полковнику РФ Олегу Пулатову ("Гюрза"). ТСН.ua зібрав ключові тези із виступу слідчих у найбільш резонансній авіакатастрофі останніх років.

Пізніше у РФ з'явилася перша реакція на нові результати розслідування катастрофи MH17.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року в зоні збройного протистояння на сході України був збитий Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 з Амстердама до Куала-Лумпура. Трагедія сталася на сході Донецької області в районі села Грабово, розташованого неподалік від Тореза. Всі 298 осіб, які перебували на борту, загинули. 

Розслідування показало, що Boeing був збитий ракетою серії 9М38, використовуваною в зенітно-ракетний комплекс "Бук". Установка була доставлена з Росії і запущена з території, яка контролювалася тоді сепаратистами. Фрагменти ракети серії "Бук" були виявлені під час розтину тіл членів екіпажу, так і в одному з віконних прорізів кабіни літака.

Міжнародній слідчій групі вдалося встановити більшу частину маршруту, яким ЗРК "Бук" прямував на територію України, а також маршрут його руху у зворотному напрямку. За версією слідства, комплекс переміщувався з території Росії на територію Східної України і пізніше вивезений назад в РФ на білому тягачі марки Volvo.

Висновки МСГ фактично збігаються з результатами розслідування групи Bellingcat - експертно-журналістської організації, що займається незалежними розслідуваннями з відкритих джерел.

Залиште свій коментар

Вибір редакції