Евакуацію українців із Уханя переносять, а на батьківщині немає місць для карантину

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Тест-систем вистачить на перевірку до трьох десятків пацієнтів.

Із 80 громадян України трохи більше половини очікують повернення на батьківщину з китайського Уханя, який став епіцентром коронавірусу. Вони вже понад тиждень сидять на валізах. Евакуювати їх мали ще на початку місяця, але усе затягується і причин не пояснюють. Наразі називають дату - вечір вівторка, 11 лютого.

Іван Кудацький із Уханя розповідає, що наразі постійно сидить вдома. Він виходить лише до магазину за продуктами, а контроль є на кожному кроці – температуру медики перевіряють при виході з дому, у магазині, й при поверненні додому. Повернення в Україну чекає з нетерпінням. "Ми заповнили заяви, що нас відправлять на карантин і буде неможливо відвідування наших близьких. Ми будемо повністю ізольовані - крім лікарів нас ніхто відвідувати не зможе і ми даємо на це згоду", - розповів українець.

Де розміщуватимуть на карантин українців, у МОЗі поки ще не знають. Палат такого високого рівня ізоляції, які вже підготовлені в інших розвинених країнах, немає. Та вже є тест-системи, яких вистачить на перевірку до трьох десятків пацієнтів. Далі сподіваються на гуманітарну допомогу від ВООЗ або ж розроблять свої. "Система, яку ми розробляємо, йде повністю з внутрішнім контролем. Тобто ВООЗ розробила еталонний зразок вірусу. У кожному разі ви перевіряєте самі себе: спрацьовує він або ні", - повідомив Олександр Коляда, один із розробників.

Тим часом, у Китаї є нова версія походження вірусу. Йдеться про улюблену здобич браконьєрів – панголін, луску якої китайці використовують у нетрадиційній медицині, а м'ясо продають як делікатес. У панголінів, кажуть учені, виявили геномну послідовність коронавірусу, яка на 99% ідентична геному коронавірусу хворих людей.

Можливо, не було б усього цього вірусного жахіття, якби ще у грудні китайська влада не скрутила руки і не закрила рота 34-річному лікареві-офтальмологу. Нині прощається із ним увесь світ. Він помер від тієї недуги, про яку ще два місяці тому попереджав усіх. У грудні в лікарні Лі Веньлянь виявили перших хворих на коронавірус. Він написав про це своїм колегам. А ті донесли до китайських спецслужб: мовляв, чоловік розповсюджує недостовірні чутки, порушує громадський спокій. Правоохоронці змусили лікаря замовкнути. Він просто тихо почав допомагати іншим й заразився сам.

Два місяці тому китайська влада зупинила не підступного смертельного ворога, а того, хто про нього говорив. 

Відео В одного українця, який є членом екіпажу круїзного лайнера в Японії, виявили коронавірус

Китайський короновірус вперше виявили в українця на круїзному лайнері в Японії. Від смертоносного вірусу з Китаю станом на 9 лютого померли 814 хворих. Інфекцію підхопили понад 37 тисяч людей. Вірусу вже присвоїли нову тимчасову назву: "Нова коронавірусна пневмонія". Кореспондентка ТСН.Тижня дістала ексклюзивну інформацію з борту круїзного лайнера, закритого на карантин в Японії.      

В одного українця, який є членом екіпажу круїзного лайнера в Японії, виявили коронавірус

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 184 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції