Евакуйований персонал повернувся на АЕС "Фукусіма-1"

На японську АЕС, де через стрибок рівня радіації було евакуйовано людей, повернувся персонал. Фахівці припускають, що випромінювання могло статися через пошкодження корпусу третього реактора станції.

Персонал японської атомної електростанції "Фукусіма-1", яка призупинила роботи, повернувся на АЕС.

Евакуацію було проведено 16 березня через стрибок рівня радіації.

Коментуючи ситуацію, в Агентстві з атомної енергетики Японії припустили, що посилення випромінювання могло статися через пошкодження корпусу третього реактора станції. 14 березня в будинку енергоблоку, де розміщений реактор, вибухнув водень.

Який саме рівень випромінювання на станції зафіксований в даний момент, не повідомляється. Напередодні зростання радіації сталося через пожежу у сховищі відпрацьованого ядерного палива, видобутого з четвертого реактора. Повідомлялося, що загоряння сталося через те, що в басейн, куди для охолодження помістили все ще гарячі стрижні, з невідомих поки причин не була подана охолоджуюча рідина.

Через пожежу у сховищі в атмосферу стався викид шкідливих речовин, а рівень випромінювання тимчасово перевищив норму майже в тисячу разів. У результаті ще у вівторок на станції "Фукусіма-1" була проведена перша евакуація співробітників. Повідомлялося, що з 750 осіб на АЕС залишилися лише 50.

Аварійна ситуація на "Фукусіма-1" була викликана потужним землетрусом магнітудою 9, що стався 11 березня. Після цього в країні почалися цунамі. У результаті за наступні кілька днів вибухи відбулися в чотирьох із шести енергоблоків, причому четвертий реактор на момент землетрусу був заглушений.

Спочатку аварії було присвоєно четвертий рівень небезпеки за міжнародною шкалою INES. Пізніше французькі фахівці підняли оцінку загрози до шостого рівня. Всього в шкалі сім рівнів, причому найвищий привласнювався лише аварії на Чорнобильській АЕС.

Евакуація мешканців, що проживають в радіусі 20-30 кілометрів від станції, була зроблена ще раніше. Тим, хто виїхати не зміг або не побажав, було рекомендовано не виходити з будинків і дотримуватися ряду запобіжних заходів.

Все про події у Японії читайте тут.

Читайте також:

Єврокомісар з енергетики назвав "апокаліпсисом" вибухи на "Фукусіма-1"

Радіація з Японії може дістатися до України

Рівень радіації на реакторі АЕС "Фукусіма" небезпечний для здоров'я населення

ВідеоЗ японської АЕС "Фукусіма-1" евакуювали весь персонал

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: