Facebook видалив десятки акаунтів з РФ і України, які займалися дезінформацією. У соцмережі оприлюднили приклади і подробиці

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У чотирьох країнах було закрито 294 акаунти та 1 509 сторінок.

Соціальна мережа Facebook видалила 4 групи сторінок і акаунтів в Україні, Росії, Тайвані та Гондурасі, які поширювали політичну і недостовірну інформацію. Загалом було закрито 294 акаунти та 1 509 сторінок.

Глава кібербезпеки Facebook Натаніель Глейхер заявив, що минулого тижня було видалено кілька сторінок, груп і облікових записів, які були причетні до скоординованої та неприродної поведінки у Facebook і Instagram.

"Ми виявили чотири окремі, не пов'язані між собою операції, які відбулися в Таїланді, Росії, Україні і Гондурасі. Ми не знайшли жодних зв'язків між кампаніями, які ми видалили сьогодні, але всі створені мережі облікових записів вводили в оману інших про те, ким вони були і чим займалися. Ми постійно працюємо над виявленням та припиненням цього виду діяльності, тому що не хочемо, щоб наші послуги використовувалися для маніпулювання людьми", - заявив він.

У кожному з цих випадків люди координували свої дії і використовували підроблені облікові записи, щоб спотворити себе. Соцмережа поділилася інформацією з правоохоронними органами, політиками і галузевими партнерами.

Так, Грейхер проінформував, що, зокрема в Україні, напередодні виборів, було видалено 83 акаунти, дві сторінки, 29 груп у Facebook та п'ять облікових записів у Instagram. Всі вони брали участь в скоординованій недостовірний поведінці, яка виникла в Росії і в Луганській області в Україні та була зосереджена на Україні.

Зазначається, що  люди, які були задіяні в цій діяльності видавали себе за українських військових та керували групами, які зображали із себе справжні військові спільноти. "Вони також управляли групами - деякі з яких згодом перемикали увагу з однієї політичної сторони на іншу - поширюючи інформацію про Україну і Луганській області. Адміністратори сторінки і власники акаунтів часто публікують місцеві і політичні новини, зокрема такі теми, як військовий конфлікт в Східній Україні, українські громадські діячі та політика", - йдеться в заяві.

фейки у facebook
фейки у фб2
  • Присутність в Facebook і Instagram: 83 облікових записи Facebook, 2 сторінки, 29 груп і 5 облікових записів Instagram.
  • Передплатники: менше 1000 акаунтів фоловерів

Окрім того, напередодні українських парламентських виборів, було видалено 18 облікових записів Facebook, дев'ять сторінок і три групи для участі в скоординований недостовірній поведінці, яка виникла в Росії та була зосереджена на Україні. Люди, які стоять за цією діяльністю, створювали фіктивні особистості, видавали себе за померлих українських журналістів і використовували підроблену тактику взаємодії.

Вони також використовували підроблені облікові записи, щоб підвищити популярність свого контенту, обдурити людей в зв'язку з їхнім місцерозташуванням і підштовхнути людей до сторонніх веб-сайтів. Адміністратори сторінки і власники акаунтів розміщували матеріали про українську політику і новини, зокрема, такі теми, як російсько-українські відносини і критика українського уряду.

фейкі у Facebook
фейки у Facebook
фейки у facebook
фейки у facebook
  • Присутність в Facebook: 18 облікових записів Facebook, 9 сторінок і 3 групи.
  • Передплатники. Близько 80 000 облікових записів стежать за однією або декількома з цих сторінок, близько 10 облікових записів увійшли щонайменшен до однієї з цих груп.
  • Реклама: витрати на рекламу в Facebook менше 100 доларів були оплачені в рублях.

"Ми визначили ці акаунти під час внутрішнього розслідування підозрюваної скоординованої неприродної поведінки, пов'язаної з Росією, напередодні виборів в Україні. Нашому розслідуванню допомогли публічні повідомлення, зокрема українські організації, які займаються перевіркою фактів", - заявив Глейхер.

Також була заблокована діяльність 12 облікових записів і 10 сторінок Facebook в Таїланді, вона була зосереджена головним чином на Таїланді та Сполучених Штатах. Також у соцмережі видалили 181 аккаунт і 1488 сторінок, які поширювали недостовірну інформацію в Гондурасі і були націлені на публічні обговорення в країні і на поширення позитивної думки про президента Гондурасу.

Нагадаємо, компанія Facebook Inc. погодилася на виплату штрафу у розмірі 5 мільярдів доларів і поліпшення політики конфіденційності даних у соцмережі, щоб врегулювати тривале федеральне розслідування проти компанії. Це одне з найбільших покарань, які коли-небудь оцінювалися урядом США за будь-яке порушення.

Як повідомлялося раніше, гучний скандал виник довкола Facebook через витік даних своїх користувачів. Причина - потрапляння особистих даних мільйонів користувачів у розпорядження компанії Cambridge Analytica

Британсько-американська компанія Cambridge Analytica зібрала у 2016 році дані профілів 50-ти мільйонів користувачів соцмережі Facebook без їхньої згоди. Метою збору даних було створення програмного забезпечення для передвиборної кампанії тодішнього кандидата у президенти США Дональда Трампа, для передбачення електоральних рішень. 

Засновник Facebook Марк Цукерберг визнав провину соціальної мережі у витоку даних і розповів про кроки, які дозволять запобігти цьому у майбутньому. Пізніше голова відділу технологій Facebook Майк Шропфер повідомив, що кількість користувачів соцмережі, персональні дані яких без їхнього відома збирала компанія Cambridge Analytica, зросла від раніше заявлених 50 мільйонів до 87 мільйонів. 

Відео Facebook видалив 3 мільярди фейкових акаунтів за півроку

Статистика свідчить, що це удвічі більше, аніж зазвичай. Почистили також 7 мільйонів дописів на кшталт образ, пропаганди насильства та тероризму. У Facebook переконують - дуже переймаються тим, щоб їхню платформу зловмисники не використовували для шкоди суспільству.  

Facebook видалив 3 мільярди фейкових акаунтів за півроку

Залиште свій коментар

Вибір редакції