Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Facebook виявила скоординовану кампанію із втручання у вибори-2018 у США. Підозрюють Росію

Загалом виявили понад 30 підозрілих сторінок і акаунтів.

Facebook виявила скоординовану кампанію за участю десятків фальшивих сторінок і акаунтів, націлену на проміжні вибори до Конгресу США в листопаді 2018 року.

Про це пише The New York Times.

Представники Facebook кілька разів протягом останніх двох тижнів зустрічалися з американськими конгресменами і оголосили їм, що виявили та вилучили 32 сторінки і акаунти у Facebook і Instagram в рамках свого розслідування втручання у вибори.

У Facebook поки що не можуть пов'язати ці сторінки і акаунти з Росією, але керівництво соціальної мережі вважають ймовірним їхній зв'язок з Кремлем.

Підроблені облікові записи - вісім сторінок Facebook, 17 акаунтів Facebook і сім акаунтів Instagram - були створені в період з березня 2017 року по травень 2018 року і вперше були виявлені два тижні тому. Ці цифри можуть здатися незначними, але їх вплив швидко поширювався: більш 290 000 користувачів були підписані принаймні на одну з цих підозрілих сторінок.

У період з квітня 2017 року по червень 2018 року у Facebook і Instagram налічувалося 150 оголошень загальною вартістю 11 000 доларів США, створених вищепереліченими сторінками і акаунтами. Вони оплачувалися американськими і канадськими доларами. Ці сторінки створили приблизно 30 подій за аналогічний період часу, найбільша з яких привернула увагу 4700 користувачів.

Натаніель Глейхер, голова політики кібербезпеки в Facebook, сказав, що ця діяльність має деяку схожість з діяльністю російського "Агентства інтернет-досліджень", яке звинувачували у втручанні у вибори в США 2016 року, але зараз учасники кампанії краще маскували свої дії, використовуючи VPN, послуги інтернет-телефонії і треті сторони для купівлі реклами у соцмережах.

Як і російська кампанія з втручання у вибори 2016 року, нещодавно виявлена кампанія була націлена на теми, які сіють ворожнечу в американському суспільстві.

Facebook заявила, що працює з ФБР для розслідування цієї діяльності.

Нагадаємо, 3 квітня засновник і керівник Facebook Марк Цукерберг заявив, що соцмережа видалила більше 270 сторінок і облікових записів, пов'язаних з російською компанією "Агентство інтернет-досліджень". За його словами, видалення цих сторінок є важливим кроком для захисту від втручання у вибори в усьому світі.

США ввели санкції проти "кухаря Путіна" Пригожина та "фабрики тролів". Загалом у списку - 12 осіб, яких пов'язують з роботою "Агентства інтернет-досліджень". 

ВідеоВтручання у вибори США: пов'язані з Росією Інтернет-тролі створили більше 3 тисяч сторінок

В межах розслідування російського впливу на вибори, яке проводить Конгрес, з'ясували кількість підробних тролями сторінок. Також помітили, що останні місяці президентської кампанії саме російські фейкові дописувачі півмільярда разів передрукувували часто скандальні повідомлення Трампа та його образи на адресу конкурентки Гілларі Клінтон.

Втручання у вибори США: пов'язані з Росією Інтернет-тролі створили більше 3 тисяч сторінок

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції