ФАТХ і ХАМАС не ведуть переговорів

Діалог між рухами ФАТХ і ХАМАС може відновитися тільки після повернення сектора Газа під юрисдикцію ПНА.

Діалог між рухами ФАТХ і ХАМАС може бути відновлений, тільки якщо сектор Газа повернеться від ісламістів під юрисдикцію Палестинської національної адміністрації (ПНА). Про це заявив глава ПНА Махмуд Аббас в середу на прес-конференції за підсумками переговорів з президентом Єгипту Хосні Мубараком.

"Рух ХАМАС повинен повернути сектор Газа до того положення, яке було там до перевороту. Вони чудово знають, як це зробити", - цитує єгипетське інформаційне агентство МІНА слова Аббаса.

Глава ПНА спростував інформацію, що між рухами ФАТХ і ХАМАС йдуть секретні переговори. "Дії ХАМАС в секторі Газа мали руйнівні наслідки. Це було на руку ворогам палестинського народу, тим, хто не хоче, щоб незалежна палестинська держава була створена", - сказав Аббас.

Головною темою зустрічі єгипетського і палестинського лідерів стала ситуація в секторі Газа, просування мирного процесу на Ближньому Сході та ініціатива президента США Джорджа Буша щодо проведення міжнародної конференції по Ближньому Сходу.

За словами Аббаса, на переговорах він повідомив президента Єгипту про результати своїх зустрічей з прем'єр-міністром Ізраїлю Ехудом Ольмертом, держсекретарем США Кондолізою Райс, а також про підсумки недавнього візиту до Москви.

Згідно ініціативи президента США, у конференції з Ближнього Сходу повинні взяти участь офіційні представники Ізраїлю, Палестинської автономії і низки країн регіону для обговорення проблем, що перешкоджають відновленню мирних переговорів і створенню палестинської держави.

Це перший візит глави ПНА до Єгипту після того як рух ХАМАС захопив владу в секторі Газа в середині минулого місяця. Після перевороту Аббас оголосив про розпуск сформованого уряду ХАМАС, що переміг на виборах в січні 2006 року, і сформував новий уряд на чолі з Салямом Фаядом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: