ФАТХ і ХАМАС поклали край 4-річному конфлікту в Палестині

Дві протиборчі сили Палестинської автономії підписали угоду про примирення. Вибори домовилися провести протягом року.

ФАТХ і ХАМАС - дві протиборчі сили Палестинської автономії - підписали угоду про примирення, домовилися створити тимчасовий уряд і провести загальні вибори.

Таким чином було покладено край чотирирічному конфлікту. Переговори про перемир'я пройшли в Каїрі за посередництва Єгипту. Офіційної заяви про досягнуті домовленості поки зроблено не було, але, як очікується, це станеться найближчим часом.

Представник ХАМАС пояснив, що "всі розбіжності" між рухами подолали, і остаточна угода про примирення буде підписана наступного тижня.

"До Каїра приїдуть Махмуд Аббас і лідер ХАМАСа Халед Мешааль, а також представники всіх палестинських партій", - сказав він.

Зі свого боку, представник ФАТХ зазначив, що сторони домовилися про проведення виборів протягом року.

Палестинська територія з 2007 року фактично розколота на дві частини, з того часу, як ісламістський рух ХАМАС захопив владу в секторі Газа, що призвело до його ізоляції від Західного берега річки Йордан, який контролює Палестинська національна адміністрація на чолі з Махмудом Аббасом, головою ФАТХ.

У середині березня 2011 року Аббас оголосив про свою готовність відвідати бунтівний анклав для запуску процесу врегулювання міжусобного конфлікту. Представники ХАМАС пообіцяли вжити усіх необхідних заходів, щоб такий візит відбувся.

Тисячі палестинців вийшли на вулиці із закликом усунути розбіжності між конфліктуючими політичними силами.

І ФАТХ і ХАМАС не вперше за чотири роки заявляють про готовність помиритися, проте серед невирішених питань залишається проблема безпеки і відносин палестинців з Ізраїлем.

Так, ХАМАС відрізняється більш радикальними поглядами і відмовляється визнавати право Ізраїлю на існування, ФАТХ та його голова Махмуд Аббас, зі свого боку, виступають за мирні переговори з Ізраїлем.

Останню ФАТХ і ХАМАС уклали угоду на тлі масових заворушень в арабському світі. Народні виступи, які почалися в Тунісі та Єгипті, перекинулися й на інші країни регіону. Зараз нестабільне становище зберігається в Сирії, яка є однією з ключових країн у протистоянні Ізраїлю і арабського світу.

Читайте також:

Палестинці обстріляли ізраїльських прочан біля гробниці Йосипа, є жертви

Ізраїль погодився на перемир'я з ХАМАСом

В ООН визнали готовність палестинців створити державу

Ізраїль збирається повторити операцію "Литий свинець" у секторі Газа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: