ФАТХ та "Хамас" погодилися укласти перемир'я

Палестинські радикальні угруповання ФАТХ та "Хамас" погодилися укласти договір про перемир'я 25 жовтня.

Два ворогуючі палестинські угрупування "Хамас" і ФАТХ погодилися укласти договір про перемир'я. Його підписання повинне відбутися 25 жовтня в Каїрі.

Про це повідомив міністр закордонних справ Єгипту Ахмеда Абуль Гейта.

За його словами, після цього відбудеться зустріч лідерів палестинських угрупувань з членами контрольного комітету арабських країн. На ній сторони повторно підпишуть світову угоду вже у присутності спостерігачів. До контрольного комітету входять міністри закордонних справ Йорданії, Ємену, Палестини, Бахрейну, Марокко, Сирії, Лівану і Саудівської Аравії.

За словами глави єгипетського МЗС, 26 жовтня також очікується прибуття і представників неарабських країн, які також виступлять як додаткові спостерігачі.

Конфлікт між ФАТХ і "Хамас" почався після перемоги "Хамас" на виборах в законодавчі збори Палестинської національної автономії в 2006 році. Тоді було здійснено замах на прем'єр-міністра Палестини, представника "Хамас" Ісмаїла Ханію.

Тоді між двома рухами спалахнув повномасштабний військовий конфлікт, що супроводжувався серйозним кровопролиттям. У результаті війни "Хамас" зберіг свої позиції лише в секторі Гази, тоді як на Західному березі річки Йордан влада опинилася в руках прихильників лідера ФАТХ Махмуда Аббасса.

Читайте також:

Дату всенародних виборів у Палестині перенесено

Ізраїль ввів блокаду палестинських територій

Вперше в керівництво ФАТХ обрали єврея

Лідер ФАТХ переобраний на другий термін

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: