ФАТХ вирішив оголосити третю інтифаду проти Ізраїлю

Ізраїльська преса з посиланнями на джерела у ФАТХ стверджує, що палестинці готуються до третьої інтифади - але цього разу вона носитиме мирний характер.

Керівництво палестинського руху ФАТХ ухвалило стратегічне рішення про оголошення третьої інтифади проти Ізраїлю.

Як повідомив анонімний високопоставлений функціонер ФАТХ в інтерв'ю ізраїльській газеті "Хадіт Анас", третя інтифада, на відміну від перших двох, носитиме виключно мирний характер. ФАТХ наполягатиме, щоб зброю палестинці не застосовували.

"Ми збираємося закликати тисячі палестинців до щоденних демонстрацій в районах ізраїльських поселень на окупованих територіях з вимогою припинення окупації", - заявив представник ФАТХа.

За його словами, рішення ухвалене у зв'язку з провалом мирних переговорів з Ізраїлем. Зауважимо також, що Євросоюз відмовився визнавати незалежність Палестини.

Оголошення інтифади стане втіленням у життя рішень шостого з'їзду ФАТХ, який пройшов у серпні 2009 року у Віфлеємі.

За даними ізраїльської преси, президент Палестинської автономії Махмуд Аббас в цілому схвалив це рішення, але висунув обов'язкову умову про збереження мирного характеру боротьби, без застосування насильства.

Інтифада з арабської мови перекладається як "народне повстання", але найчастіше це слово використовують у значення боротьби палестинців проти Ізраїлю.

Перша інтифада тривала шість років - з 1987 по 1992 роки. Її називали також "інтифадою каменів", оскільки разом з саморобною зброєю палестинці широко застосовували камені. За різними оцінками, тоді загинули близько 1200 палестинців і 170 ізраїльтян.

Друга інтифада почалася в 2000 році, і формально досі не завершена. Цей період ознаменувався масовими зіткненнями з поліцією і серією терактів. Жертвами смертників стали більше 200 мирних мешканців Ізраїлю, близько 1400 людей постраждали.

Читайте також:

Євросоюз відмовився визнавати незалежність Палестини

Махмуд Аббас відмовився переобиратися на посаду глави Палестини

ХАМАС відмовився підписувати угоду про перемир'я з ФАТХ

Вперше в керівництво ФАТХ обрали єврея

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: