ФБР назвало штурм Капітолія "внутрішнім тероризмом" і попередило про нові загрози для США

ФБР назвало штурм Капітолія "внутрішнім тероризмом" і попередило про нові загрози для США

Фото: Associated Press

За словами очільника ФБР, проблема внутрішнього тероризму не зникне найближчим часом.

Директор Федерального бюро розслідувань США Крістофер Рей класифікує штурм Капітолія від 6 січня як "внутрішній тероризм" та попереджає про зростання загрози насильницького екстремізму.

Із відповідною заявою він виступив у вівторок, 2 березня, повідомляє The Associated Press.

Зазначається, що розслідування у справі про штурм Капітолія ведуться у 55 з 56 виїзних офісів ФБР, а звинувачення висунуті вже понад 200 особам.

"6 січня не було одиничною подією. Проблема внутрішнього тероризму вже давно метастазує по країні і не зникне найближчим часом, - зауважив очільник ФБР. - Ми б'ємо на сполох з цього приводу вже кілька років".

При цьому Рей наголосив на тому, що подібним нападам "немає місця" в американській демократії, а "терпіти їх було б насмішкою з верховенства права". Він також додав, що слідчі не знайшли доказів на користь теорії про те, що до штурму причетні "фейкові прихильники Трампа".

За даними ФБР, кількість розслідувань внутрішнього тероризму у США збільшилася з приблизно тисячі справ у 2017 році до приблизно двох тисяч станом на зараз. При цьому кількість арештів прихильників ідеї "переваги білої раси" та інших екстремістів за расовими мотивами майже потроїлася.

Як повідомлялося, у США створять спеціальну комісію типу 9/11, яка займеться розслідуванням штурму Капітолія від 6 січня, внаслідок якого загинули п'ятеро людей. 

Нагадаємо, 6 січня на засіданні Конгресу США мали завершити офіційну процедуру підрахунку голосів виборців і оголосити Джо Байдена переможцем. Сотні прихильників чинного на той момент президента Дональда Трампа зібралися біля Капітолія, щоб висловити йому підтримку, і почали штурм будівлі. Конгрес тимчасово зупинив засідання.

У заклику до заколоту проти уряду звинуватили Трампа. 13 січня Палата представників підтримала рішення про імпічмент. Однак під час фінального голосування в американському Сенаті необхідних двох третин голосів сенаторів не набралося, тож імпічмент Трампу оголошений не був. 

Новини світу: американському Сенату представили небачені відео штурму Капітолію

Новини світу: американському Сенату представили небачені відео штурму Капітолію

Повʼязані теми:

Наступна публікація