ФБР почало розслідування діяльності прокремлівського агентства Sputnik

У Бюро допитали колишнього журналіста цього агентства.

Федеральне бюро розслідувань допитало колишнього співробітника російського інформаційного агентства Sputnik, щоб з'ясувати, чи діяло воно як незареєстрована пропагандистська організація Кремля в порушення Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) .

Про це повідомляє видання "Yahoo News".

ФБР отримало великогабаритний накопичувач, що містить тисячі внутрішніх електронних листів та документів Sputnik – ці матеріали потенційно можуть допомогти прокурорам визначитися, чи грало це інформаційне агентство якусь роль у "компанії з впливу" з боку уряду Росії.

Електронні листи передав Ендрю Фейнберг, колишній кореспондент Sputnik у Білому домі, який завантажив матеріал на свій ноутбук, перш ніж він був звільнений у травні. Він підтвердив "Yahoo News", що 1 вересня він був допитаний ФБР у Вашингтоні.

Фейнберг сказав, що розмова була зосереджена на "внутрішній структурі, редакційних процесах та фінансуванні" Sputnik.

"Вони хотіли знати, звідки надходили мої вказівки і чи отримував я інструкції з Москви. Їх цікавили приклади того, як мене спрямовували до цих чи інших питань", - сказав журналіст.

Чи є цей допит частиною розслідування спецпрокурора США Роберта Мюллера про втручання Росії у вибори у 2016 році, наразі невідомо.

Нагадаємо, раніше російському прокремлівському агентству новин Sputnik відмовили в оформленні постійного пропуску в будівлю Капітолію, який також потрібно для відвідування журналістами ряду слухань в Палаті представників і Сенаті. 

Залиште свій коментар