ФБР вивчає "Однокласники": "російські шпигуни" засвітилися в Інтернеті

Затримані американською владою за підозрою у шпигунстві на користь Росії виявилися активними користувачами соціальних мереж. Подробиці життя "таємних агентів".

Михайло Семенко_5
Одноклассники.ru
Михайло Семенко
Щонайменше двоє фігурантів "шпигунського скандалу" між Росією та США вели свої блоги та активно спілкувалися у соціальних мережах.

Судячи з публікацій американських ЗМІ, ФБР має інформацію про те, що публікації в Інтернеті, так чи інакше, використовувалися для передачі шпигунської інформації.

Із 11 заарештованих американською владою за підозрою у шпигунстві на користь Росії, двоє були активними користувачами Всесвітньої мережі.

27-річний Михайло Семенко, затриманий як агент, що діяв "під глибоким прикриттям", був активним учасником популярного сайту "Однокласники", де відкрито розміщував свої фотографії.

На його сторінці зареєстровано понад 50 друзів. З розміщених на сайті фотографій видно, що Семенко багато подорожував. Він представляє себе як співробітника турбізнесу, який володіє російською, англійською, іспанською та китайською (мандарин). Сферою інтересів він позначив Китай і його економіку. На знімках привабливий хлопець зображений в Майамі, у Вашингтоні "зі зворотного боку Білого дому", з подружкою з Еквадору і білявкою в Нижньому Манхеттені, на кордоні з Мексикою, у Філадельфії.

Американські журналісти з посиланням на джерела в спецслужбах пишуть, що Семенко на зустрічах з "агентами" використовував такі кодові фрази, як "вибачте, ми не зустрічалися минулого літа в Каліфорнії?" або "Ми не могли зустрітися в Пекіні в 2004 році?".

Анна Чепмен_8
Одноклассники.ru
Анна Чепмен
Розтиражували ЗМІ і фотографії з особистої сторінки 28-річної Анни Чепмен, яку також звинувачують у шпигунстві. Дівчина викликала особливу увагу з боку таблоїдів, багато з яких оцінили її портрети як "сексуальні".

"Якщо ти можеш це уявити, значить можеш і досягти, якщо ти мрієш, то можеш втілити", - свідчить її англомовний профайл. Іншої інформації Чапмен не надала. У неї на Facebook понад 180 зареєстрованих друзів.

У публікаціях також звертається особлива увага на підписи до деяких фотографіям. Наприклад, над одним зі знімків Анни, зробленому в Нью-Йорку, є такий напис: "Росія, Москва. Left 4 dead?" (На знімку видно реклама фільму "Left 4 dead").

За даними ЗМІ, ця молода жінка також подорожувала по всьому світу, мала дорогі квартири в Москві і на Манхеттені. Вона регулярно відвідувала і свою сторінку на сайті "Однокласники": останній візит 26 червня, в день арешту.

Судячи з протоколу звинувачення, ФБР США має в своєму розпорядженні незаперечні докази провини затриманих російських громадян.

У документі, зокрема, йдеться, що розвідники заробляли на життя як законослухняні мешканці США, але звітували про кожен витрачений цент перед Службою зовнішньої розвідки РФ.

У ФБР стверджують, що агенти користувалися фальшивими документами, протягом довгого часу залишалися на дні і "намагалися заховати будь-які зв'язки між собою і Росією".

За даними ФБР, до відправки в Америку всі затримані пройшли спецпідготовку за наступними напрямками: іноземні мови, комунікативні навички, специфічні прийоми на зразок передачі один одному предметів та інформації на ходу в натовпі (метод flash meeting), шифрування, навички конспірації, диверсійних операцій.

Імена "російських шпигунів", заарештованих в США (більшість імен взяти у лапки, як несправжні. Виняток – імена Чепмен і Семенка):

1. Дональд Говард Хітфільд, з Кембриджа (Массачусетс)
2. Трейсі Лі Енн Фолі (дружина Дональда)
3. Річард Мерфі, з Монтклера (Нью-Джерсі)
4. Синтія Мерфі (дружина Річарда)
5. Вікі Палаес, з Йонкерс (Нью-Йорк)
6. Хуан Лазаро, з Йонкерс (Нью-Йорк)
7. Майкл Зоттолі, з Арлінгтона (Вірджинія)
8. Патрісія Міллз, з Арлінгтона (Вірджинія)
9. Михайло Семенко, з Арлінгтона (Вірджинія)
10. Анна Чепмен, з Нью-Йорка
11. Крістофер Р. Местос (арештований на Кіпрі)

Відомо, що Вікі Палаес - репортер іспаномовної газети El Diario в Нью-Йорку.

Михайло Семенко працював у Нью-Йорку в туристичному агентстві "Travel All Russia".

У Нью-Джерсі була затримана подружня пара, яка видавала себе за Річарда і Синтія Мерфі. Відомо, що у цієї пари є дочка, що проживала разом з батьками.

У Кембриджі (Массачусетс) була арештована "канадська" пара, відома сусідам під іменами Дональд Хетфільд і Трейсі Фолі - їм приблизно по 40 років, у них двоє синів-підлітків. У Фолі, крім канадського, був ще й британський паспорт. Судячи з усього, "Дональд Хетфільд" був однією з ключових фігур російської шпигунської мережі в США.

Дивіться відео, викладене в Інтернеті "шпигункою" Анною Чепмен:

Читайте також:

Останнього "російського шпигуна" спіймали на Кіпрі

Путін: шпигунський скандал не вплине на відносини Росії та США

Заарештованим в США "російським шпигунам" відмовили у звільненні під заставу

У США заарештували 10 таємних агентів російської розвідки

Відео"Російські шпигуни" засвітилися в Інтернеті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: