Феміністки в Швеції спалили 10 тис євро, вимагаючи рівної оплати праці

На острові Готланд відбулася акція, у якій взяли участь члени партії "Феміністська ініціатива", на знак протесту проти низьких зарплат жінок у Швеції.

Члени партії "Феміністська ініціатива" (фі) на знак протесту проти низьких зарплат жінок у Швеції спалили у вівторок 100 тисяч крон (близько 10 тисяч євро).

Акція, що зібрала багато журналістів і звичайних глядачів, відбулася в місті Вісбю на острові Готланд, де в минулі вихідні на тиждень зібралися представники політичних партій Швеції на традиційні політичні дебати під відкритим небом і зустрічі з виборцями.

"Ми робимо це (спалюємо гроші) з вимогою більш рівноправних зарплат", - пояснила лідер партії Фі Гудрун Шюман.

Сто тисяч крон стокроновими купюрами на очах у публіки поклали на решітку гриля і потім підпалили. "У нас виникла ситуація, коли зарплати виплачуються за статевою ознакою, і це обходиться жінкам втратами 100 тисяч крон на хвилину", - продовжила Гудрун Шюман.

За її словами, розрив в зарплаті позначається на додаткові виплати з систем соціального забезпечення, фондів страхування по безробіттю, медичного страхування і на пенсії.

Партія, зокрема, вимагає заснувати спеціальний фонд, який фінансував би підвищення зарплат представникам "переважно жіночих" професій - вчителям, медсестрам, вихователям дошкільних установ і так далі.

Гроші для акції надані одній з рекламних шведських компаній, які підтримують ідеї Фі, але не є її членами.

"Безумовно, боляче дивитися на палаючі гроші, адже це дуже велика сума. Але ми робимо це, щоб звернути увагу на проблему", - сказав один з керівників компанії Studio Total, що надала гроші, Пер Ерікссон.

Читайте також:

ООН створила агентство для захисту жінок

FEMEN закликали Клінтон захистити українських жінок

Німецький концерн Deutsche Telekom запровадив квоти на жінок

Пентагон вперше допустив жінок на підводні човни

http://tsn.ua/svit/oon-stvorila-agentstvo-dlya-zahistu-zhinok.html

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: