Фідель Кастро святкує 83-річчя

Урочистостей загальнонаціонального масштабу на Кубі не заплановано, проте в країні відкриваються фотовиставки і художні експозиції до дня народження команданте. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Лідер кубинської революції та перший секретар кубинської компартії Фідель Кастро 13 серпня 83-річчя.

Не дивлячись на те, що яких-небудь урочистостей загальнонаціонального масштабу, присвячених 83-річчю команданте, не очікується, на Кубі проходять заходи, присвячені цій даті.

Так, майже у всіх основних містах Куби відбуваються концерти і спектаклі, приурочені до дня народження Фіделя, відкриваються фотовиставки і художні експозиції. Присвячують команданте свої виступи і кубинські спортсмени.

Фідель передав повноваження глави держави своєму братові Раулю Кастро в липні 2006 року, проте на світовій політичній арені його заяви разом із заявами нинішнього лідера продовжують формувати позицію Куби.

Так команданте регулярно публікує на недержавному інтернет-порталі Cubadebate статті на злободенні проблеми світу і регіону.

Його вплив на внутрішню політику просліджується не так чітко, проте не викликає сумнівів той факт, що Рауль Кастро править країною, прислухаючись до думки старшого брата.

У 2008-2009 роках Фідель неодноразово зустрічався з лідерами країн регіону і громадськими діячами, що прибувають з візитами на Кубу, після чого аналізував результати зустрічей в своїх "Роздумах", які незмінно ставали об'єктом пильної уваги світової преси.

Після операції на кишечнику в 2006 році Фідель перестав з'являтися на публічних заходах. У ЗМІ лише зрідка публікувалися фотографії за підсумками його зустрічей з гостями Куби.

У березні цього року з Кастро зустрівся аргентинський соціолог Атіліо Борін. Після зустрічі Борін сказав, що Фідель відчуває себе добре, виглядає бадьорим і повним сил, і помітно відновився за час одужання.

Борін повідомив, що зараз лідер кубинської революції живе і працює не в спеціалізованій клініці, а в звичайному будинку з невеликою кількістю обслуговуючого персоналу, в якому, проте, є вся необхідна медична апаратура, а також умови для заняття фізкультурою "і навіть невеликий басейн".

Стан здоров'я команданте викликає підвищений інтерес світових ЗМІ, в яких нерідкі спекуляції на цю тему.

Так, в кінці 2008 - початку 2009 років Кастро більше місяця не публікував свої статті, що викликало нову хвилю інсинуацій про його здоров'я. Вона припинилася лише після січневої зустрічі Фіделя з президентом Аргентини Крістіною Кіршнер, за підсумками якої вийшла його стаття з аналізом зустрічі.

Фідель Кастро залишається главою кубинської Комуністичної партії - її першим секретарем. Посаду другого секретаря партії займає Рауль Кастро.

На пленумах Центрального комітету місце в президії, передбачене для команданте, традиційно залишається незайнятим.

Як повідомлялося, 9 серпня на Кубі в продаж вийшов наклад тлумачного словника, складеного на основі висловів лідера кубинської революції Фіделя Кастро.

В ньому зібрано 1978 статей, що пояснюють суть таких ідеологічних понять, як, наприклад, "ворог", "безробіття", "історія". Кожна із статей 339-сторінкового видання є витримками з промов, есе й інтерв'ю команданте. Укладач книги 58-річний фахівець з риторики Саломон Сусі Сарфаті говорить, що вихід книги приурочений до дня народження знаменитого революціонера.

Читайте також:

На Кубі видали тлумачний словник афоризмів Фіделя Кастро

Фідель Кастро написав "Пісню Обами"

Фідель Кастро закликав готуватися до його смерті

Уго Чавес: кубинці плачуть. Фідель Кастро гуляє по Гавані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: