Фідель Кастро вирішив знову відібрати владу у молодшого брата

На Кубі ситуація зведення рахунків: Фідель проти Рауля, вважає західна преса. У суботу Кастро-старший виступить на спеціальній сесії Національної асамблеї Куби.

Лідер кубинської революції Фідель Кастро вирішив повернутися на політичну сцену, відібравши владу у свого молодшого брата Рауля, вважає західна преса.

"На Кубі ситуація зведення рахунків. Фідель проти Рауля, "старий" режим проти "нового", - пише іспанська Corriere della Sera.

Останнім сигналом сильної боротьби, яка розгорнулася між братами, видання вважає запланований на 7 серпня виступ Фіделя на спеціальній сесії Національної асамблеї Куби, яка скликається на його прохання.

Вперше за чотири роки після того, як Фіделю Кастро довелося передати владу братові Раулю через серйозну хворобу, він виступить перед асамблеєю.

"Це стане останнім яскравим етапом повернення на публічну сцену команданте Фіделя, рішуче налаштованого захистити режим від реформістських течій", - вважають журналісти, нагадуючи, що Рауль для порятунку Куби обрав "китайський шлях": економічні реформи без політичних.

Фідель в останні три тижні досить часто нагадував про себе: відвідування наукової лабораторії, інтерв'ю по ТБ, публікація автобіографії тощо. Лідер кубинської революції навіть вперше у житті звернувся до американського президента Барака Обами.

З іншого боку, Рауль все менше виступає на публіці. Зокрема, він так і не звернувся до нації на святкуваннях 26 липня. Ще одним сигналом напруженості стала відсутність Уго Чавеса, хоча свято з нагоди штурму казарми Монкада цього року було присвячене дружбі з Венесуелою. На думку деяких спостерігачів, президент Венесуели не захотів опинитися між двох вогнів.

Читайте також:

Фідель Кастро закликав Обаму не допустити ядерної війни

Куба відпускає на волю більше 50 політв'язнів

Фідель Кастро передрік нову світову війну

Сестра Фіделя Кастро зізналася, що працювала на ЦРУ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: