Фідель Кастро виступив на мітингу проти ядерної війни

Фідель Кастро звернувся до кубинців зі сходів Гаванського університету: США були першою країною, яка застосувала ядерну зброю проти іншої нації, не не повинно повторитися.

Лідер кубинської революції Фідель Кастро вперше з 2006 року виступив перед широкою публікою. Він проголосив промову з трибуни, встановленої на сходах Гаванського університету.

Кастро взяв участь у мітингу, учасники якого закликали США і президента цієї країни Барака Обаму зробити все для того, щоб уникнути початку війни на тлі ситуації навколо Ірану. На думку команданте, протистояння США та Ірану може обернутися світовою ядерною війною.

"Добре відомо, і у мене немає альтернативи, окрім як згадати, що ми живемо не в часи лицарства", - сказав кубинський лідер, маючи на увазі руйнівну силу сучасної зброї.

"Якщо ви хочете миру, готуйтеся змінити свідомість", - додав він.

У своєму виступі Фідель нагадав, що Сполучені Штати були першою країною, яка застосувала ядерну зброю для нападу на іншу націю – коли США скинули атомні бомби на японські міста Хіросіму і Нагасакі в 1945 році, наприкінці Другої світової війни.

Кастро попередив, що сьогодні застосування ядерної зброї у 400 тисяч разів перевищила б ту руйнівну силу, яка зруйнувала Хіросіму та Нагасакі.

На мітинг перед університетом Гавани, за попередніми оцінками, зібралися щонайменше кілька тисяч студентів, викладачів і жителів міста.

Учасники мітингу вітали Кастро, одягненого у військову форму без знаків розрізнення, криками "Віва Фідель!" і тривалими оплесками.

Виступ Кастро транслювали наживо всі основні кубинські телеканали, а також провідні радіостанції країни.

Фідель Кастро раніше неодноразово заявляв, що можливий напад США на Іран неминуче спровокує ядерну війну, тому що "іранський народ не залишиться байдужим" перед обличчям можливої агресії.

На початку серпня Фідель звернувся до Барака Обами через статтю в газеті. "Ви повинні знати, що у ваших руках можливість запропонувати людству єдину реальну можливість миру. Ви зможете використати ваші прерогативи віддати наказ стріляти тільки один раз", - написав Кастро.

Читайте також:

Фідель Кастро: те, що Обаму ще не вбили – це просто везіння

Кастро назвав бен Ладена агентом ЦРУ

Фідель Кастро вирішив знову відібрати владу у молодшого брата

Фідель Кастро закликав Обаму не допустити ядерної війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: