Фідель Кастро заступився за Чавеса перед США

Кубинський лідер Фідель Кастро виступив на захист президента Венесуели проти США і назвав "огидним цинізмом" заяви про гонки озброєнь з Колумбією.

Лідер кубинської революції Фідель Кастро назвав "огидним цинізмом" звинувачення, що лунають з боку США на адресу президента Венесуели Уго Чавеса в розв'язанні гонки озброєнь в Латинській Америці і в розпалюванні війни з Колумбією.

"Це огидний цинізм, як і все те, що робить і за що виступає імперія", - пише Кастро в оприлюдненій на Кубі новій статті з серії "Роздумів".

Саме США, вважає лідер кубинської революції, витратили мільярди доларів на те, щоб підготувати збройні сили сусідньої з Венесуелою Колумбії і забезпечити їх озброєнням і транспортними засобами. "Янкі не тільки постачали озброєння, але і сіяли почуття ненависті по відношенню до Венесуели в тих військах, підготовкою яких займалися", - відзначає Фідель.

США, пише Кастро, поставляють в ті збройні сили, підготовкою яких вони займаються, "ті ж самі озброєння і ту ж саму військову форму", яку використовують для інтервенцій в різних частинах світу. Таким чином, "для того, щоб планувати акти геноциду по відношенню до наших народів", США можуть обійтися і без власних військовослужбовців на латиноамериканської території, вважає Кастро.

Розвинений капіталізм, продовжує Фідель, створив "так звані суспільства споживання", чим спричинив проблеми, які сьогодні не в змозі самостійно вирішити. Венесуела ж, відзначає лідер кубинської революції, є країною, що "найбільш енергійно проводить соціальні програми, які можуть протистояти цим негативним тенденціям".

Відносини Венесуели і Колумбії загострилися після підписання 30 жовтня 2009 року угоди про використання Сполученими Штатами військових баз на колумбійській території. Чавес критикує зовнішню політику США в Латинській Америці за зайву агресивність і вважає, що розміщення американських військ в Колумбії буде являти собою загрозу миру та безпеці.

Читайте також:

Фідель Кастро провів семигодинні переговори з Уго Чавесом

Венесуела звинуватила Ізраїль у замаху на Уго Чавеса

Чавес готується до війни, скуповуючи зброю в Росії і Білорусі

Колумбія звинуватила Венесуелу в підриві двох прикордонних мостів
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: