Фіджі і Нова Зеландія розірвали дипломатичні відносини

Республіка Фіджі, яка розташована в південно-західній частині Тихого океану, і Нова Зеландія, що є її сусідом, заявили, що розривають дипломатичні відносини.

Посли і провідні дипломати обох країн покинуть місії, розташовані в столицях цих держав, найближчим часом.

Міністр оборони Фіджі Воренге (Френк) Мбайнімарама заявив, що виконуюча обов'язки глави новозеландської дипломатичної місії на Фіджі Керолайн Макдональд спілкується з членами опозиційних організацій. Макдональд повинна покинути Фіджі протягом тижня і повернутися до Нової Зеландії.

Айаз Сайед-Хаюм, тимчасово виконуючий обов'язки генерального прокурора Фіджі, заявив, що рішення про висилку Макдональд було прийняте у зв'язку з тим, що її дії протиречать загальноприйнятим міжнародним нормам дипломатичної поведінки. Він також заявив, що члени дипмісії Нової Зеландії на Фіджі вели активну взаємодію з тими, хто виступає проти уряду і створювали занепокоєння серед місцевого населення.

Відзначимо, що в 2007 році з Фіджі вигнали главу новозеландської дипломатичної місії Майкла Гріна, звинувативши його у втручанні в місцеву політику. Представники Фіджі також заявили, що дипломати з Нової Зеландії шпигували за громадянами Фіджі і прослухували їх телефонні розмови.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: