Фігурант "шпигунського скандалу" зізнався у співпраці з Росією

Один із фігурантів "шпигунського скандалу", що виник між США та Росією зізнався, що співпрацював з російською розвідкою.

Один з фігурантів "шпигунського скандалу" у США зізнався, що працював на російську розвідку. Про це повідомляється у матеріалах справи, направленої прокуратурою у федеральний суд Манхеттена.

З зізнанням виступив Хуан Ласаро, заарештований у нью-йоркському місті Йонкерс 27 червня. За заявами влади, Ласаро розповів слідчим про деталі розвідувальної операції, яку можливі шпигуни проводили на території США.

Обвинувачений також повідомив, що ім'я "Хуан Ласаро" є вигаданим, а сам він - не виходець з Уругваю, як раніше стверджував. Крім того, людина, відома під ім'ям Хуан Ласаро, розповів обвинувачам, що оренду його будинку в Йонкерсі сплачувала "російська розвідка". У той же час чоловік відмовився назвати своє справжнє ім'я, так само як і країну походження.

За версією звинувачення, Ласаро міг бути народжений в Росії - в одній з розмов, записаній агентами ФБР, розвідник розповідав співрозмовникові про Сибір, де він нібито провів своє дитинство.

Тим часом у четвер, 1 липня, в бостонському суді вирішувалося питання про звільнення під заставу двох інших фігурантів "справи російських шпигунів" - Дональда Хітфілда і Трейсі Фоулі, також обвинувачених в нелегальній співпраці з владою РФ. У результаті суд відклав розгляд цієї справи до 16 липня. До цього часу подружжя, яке також було заарештоване 27 червня, залишаться у в'язниці. Аналогічне рішення прийняв і суд в Олександрії, штат Вірджинія, який розглядає справи Майкла Зоттолі, Патрісії Міллз і Михайла Семенко - слухання були перенесені на п'ятницю, 2 липня.

Ласаро, його дружина Вікі Пелаес, а також Річард і Синтія Мерфі постануть перед судом найближчим часом. Ще одна фігурантка цієї справи - Ганні Чапман - у звільненні під заставу було відмовлено раніше. Нарешті, останній можливий "російський шпигун", Крістофер Метсос, як і раніше знаходиться в бігах - він був затриманий 29 червня на Кіпрі, але був випущений під заставу, і з тих пір його місцезнаходження невідоме. Влада Кіпру, яка організувала розшук втікача-розвідника, заявила, що має у своєму розпорядженні певні відомості про його місцезнаходження, і пообіцяла затримати його незабаром.

Щодо викриття можливої розвідувальної мережі в США стало відомо 29 червня. Згідно із заявою американської влади, на території декількох штатів були арештовані десять осіб, що працювали на Службу зовнішньої розвідки РФ. Арешт мождивих шпигунів став наслідком тривалої операції ФБР і контррозвідників, що стежили за діями групи впродовж декількох років.

Звинувачення вважає, що заарештовані більше десяти років вербувалися в політичну еліту США, а також займалися вербуванням потенційно корисних американців, однак при цьому безпосередньо не брали участь у розкраданні засекреченої інформації. У зв'язку з цим можливим шпигунам були пред'явлені звинувачення лише на незаконній співпраці з іноземним урядом, а також у відмиванні грошей.

Читайте також:

"Російські шпигуни" у США полювали на Гіларі Клінтон

До шпигунського скандалу США та Росії долучилася Британія

Путін: шпигунський скандал не вплине на відносини Росії та США

Відпущений під заставу на Кіпрі "російський шпигун" сховався

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: